Prima pagină APICULTURA GENERALA BOLI SI DAUNATORI - TRATAMENTE

Discutii despre tratamentele efectuate familiilor de albine,medicamente,mod de administrare,etc. , discutii despre bolile si daunatorii albinelor
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

hive alive

Mesajde ian.richy » 10 Ian 2018, 16:18

Buna.a folosit sau a experimentat cineva dintre colegii de breasla acest produs, hive alive, pe loturi de familii de albine? cu totii ne dorim familii puternice si sanatoase si nu ezitam sa tratam albinele cu ce e mai bun chiar daca imi pare un supliment prohibitiv ca pret .E un produs subventionat de pna?.va multumesc! ;)
ian.richy
 
Mesaje: 20
Membru din: 09 Ian 2017, 20:33

Re: hive alive

Mesajde Velisco Petru » 15 Feb 2018, 03:35

Hmmm anu asta am aplicat in sirop de toamna Hive Alive la patru stupi cu albine.la restul stupilor Protofil din 12 plante productie proprie...cand voi avea timp frumos voi face diferente in toate si ma voi expune pe forum.... Sunt si eu cointeresat sa aflu mai multe despre Hive Alive!!
Velisco Petru
 
Mesaje: 2
Membru din: 03 Oct 2016, 22:25

Re: hive alive

Mesajde peterneamt » 15 Feb 2018, 09:55

Este un fel de antibiotic, ce distruge flora intestinală .....Ca și alte produse, este ......pentru liniștea stuparului și mai puțin pentru binele albinelor ! :roll:


http://www.stuparul.ro/tratamente-si-hr ... 00-ml.html
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: hive alive

Mesajde americanul » 20 Feb 2018, 21:09

am testat si eu anul acesta si este un fel de protofil pe care il foloseam acasa. are cam acelasi efect.
americanul
 
Mesaje: 32
Membru din: 20 Feb 2018, 21:02


Înapoi la BOLI SI DAUNATORI - TRATAMENTE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori