Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Pozitii sexuale pentru UE !!!

Mesajde feederman » 09 Iul 2018, 08:54

0, 00
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

Re: Pozitii sexuale pentru UE !!!

Mesajde dantat » 09 Iul 2018, 12:25

cristian bh scrie:Asocierea la romani,.....da sigur rezultate!
Unuia din ei,...in mod garantat,celorlalti ,experienta castigata in domeniu le va prinde bine in viitor .


Am remarcat mereu frica asta..."ca-ti fura altul ideile". Mah, neam de necunoscatori in devenire suntem. E dificil sa gandesti in termeni de bussiness cand iti e frica de a fi furat si de aproape putinul functional pe care il ai. Ca stim noi, e o piata in devenire, se ridica cel care stie...Pai si eu stiu sa dau cu sapa o saptamana de la 5 dimineata pana seara, termin tarlale intregi de porumbi. Da' altu' poate ? Ca sa fie inteles, nu mai e ca pe vremea lui Nea Nicu sa nu ai know how si proceduri tehnologice definite. Ca mai sunt schepsisuri ce se prind "din citite" li se pare doar unora. Si li se pare pana pun mana pe treaba si vad ca nu e posibil asa. Faptul ca-ti rezervi timp sa vizitezi nu stiu ce fabrici occidentale cu conceptii proprii si tehnologii insusite, nu e bai. Ca tot trebuie adaptate: la fel cum bukfastul nu e rentabil la noi, ca multora li se pare foarte nasol sa ierneze cu 30'j de kile in cap, mai ales pe secetile astea...
Si totusi, da, iti dau dreptate, sunt unii carora li se pare mai usor sa te traga in jos, sa ceara pomana decat sa munceasca. Pai asta nu-i bussiness.
Referitor la asociere: daca dintr-o mie iti gasesti 10 sa gandeasca ca tine tot e bine. Si daca ceilalti 990 isi gasesc fiecare cate 10 ce ii inteleg, iar e bine. Dragostea cu forta nu se poate :)))
Noi suntem romani, noi suntem romani, noi suntem aici ca sclavi staaaapaaani...
Avatar utilizator
dantat
 
Mesaje: 132
Membru din: 20 Mar 2015, 19:58
Localitate: Olt.

Re: Pozitii sexuale pentru UE !!!

Mesajde Bezna Zorilor » 09 Iul 2018, 21:56

Ce sa zic...si eu ma uit pe facebook sa vad ce mai fac unii cu murele din Tg Jiu. Nu i'am vazut plecand din saracie, au aparut pur si simplu cu plantatie super arata, cosita, cu flori si obiecte adaugate ca sa dea pozele bine, fotografi profesionisti, linie de imbuteliere vinuri, etc etc. Pai acolo's fonduri europene, spalare de bani, etc, pusti corditi cu ifose si parinti cu bani.
Io la fonduri nu ma bag, sa dau mana cu camatarul adica, iar greu peste tot este, mai ales la inceput. Am parte din familie nu doar de incurajari, ci si descurajari, oleaca de pesimism, sperietura cu drobul de sare, etc.
Imi dau seama ca daca nu calci pe cap pe toata lumea care vorbeste si se tanguieste, nu faci nimic. Daca nu te bagi in fatza, daca asculti vorbe ca "ce o sa facem..." sau "nu mai are lumea bani..." ajungi la balamuc.
Este loc pentru toata lumea. Creier sa fie. Doamne ajuta sa nu crape capra vecinului, dar sa fie mai slabutza decat a mea.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Pozitii sexuale pentru UE !!!

Mesajde yuonyuon » 09 Iul 2018, 22:12

in vremuri grele nu is permite nimeni sa se A- socieze.... mai ales ca nici nu sunt exemple demne de urmat.
....ba din contra.
yuonyuon
 
Mesaje: 2823
Membru din: 13 Mai 2015, 11:23
Localitate: lunca brailei/bacau

Re: Pozitii sexuale pentru UE !!!

Mesajde dantat » 10 Iul 2018, 20:01

yuonyuon scrie:in vremuri grele nu is permite nimeni sa se A- socieze.... mai ales ca nici nu sunt exemple demne de urmat.
....ba din contra.


Si cred ca m-am tampit. Asa e, asocierea e naspa si e grea. Ca de-aia se asociaza oamenii...sa le fie greu si sa n-aibe ce manca. Ori doresti sa spui ca e pamantul plin de prosti ? (si sub si deasupra ? :mrgreen: )

Asta cu asocierea, estimarea costurilor si punerea ideilor in aplicare. Eu nu ma feresc sa nu afle lumea ce fac, am problema ca nu reusesc sa-i conving sa faca ca mine. Astia nici de-ai dracu' nu se-apuca de apicultura serios...(ca se fac de ras nu de-alta), o dau pe stilul musca, fluture, ala amator. Aia ie. Imi iau si eu solar de rosii ca ei...da' poate nu-si deschid conservarie ca i-a luat mama...Apropo, solarul de rosii nu serveste la rosii, serveste ca sa se-ascunda futaciosii de ploaie. Mai nou, atat in Anglia cat si pe-aici, statul si futaiul prin gradinile altora e la mare cautare. Cica sa nu mai dea cu piatra, sa ploua cu galeata si chestii. Asa, acum sa stiti de unde vi se trage cu inundatiile. ..
Nu a iesti Anglia din UE ? stai sa caut mai pe-aproape prin statele vecine criminali de-astia de o ard pe model strain si campeaza la panda cu pretexte de-astea.
Ultima oară modificat de dantat pe 10 Iul 2018, 20:27, modificat de 2 ori în total.
Noi suntem romani, noi suntem romani, noi suntem aici ca sclavi staaaapaaani...
Avatar utilizator
dantat
 
Mesaje: 132
Membru din: 20 Mar 2015, 19:58
Localitate: Olt.

Re: Pozitii sexuale pentru UE !!!

Mesajde dantat » 10 Iul 2018, 20:20

Bezna Zorilor scrie: Doamne ajuta sa nu crape capra vecinului, dar sa fie mai slabutza decat a mea.


Aseara vazui cu capra. Ori de dimineata parca. Era Dem Radulescu si zicea "ca la noi nu mai e cu proverbul sa moara capra vecinului...nuu... acum e sa moara vecinul sa-i luam capra." Pai dah...la astia sa te uiti...de cauta sa-ti ia tufa din..tufis pe de-antregul...ca vor si ei. Astia sunt aia de umbla cu rarisime raritati, cu ""originale si numai ei au. Sunt aia la care orice idee li se pare iesita din comun si extraordinar de pretioasa, ce trebuie tinuta strict secret pana reusesc ei sa o puna in practica. Normaaal, fiind singura idee din capul lor aburind de terci e pretioasa. Asta pana o uita si aud de alta idee.
Mah, vrei sa faci ceva, faci. Ai tu statistici mondiale si rahaturi ? Ca oi pune raul inainte pentru estimarea costurilor dar nici asa...da-o dracu. Si parca nici gagica lu' Dragnea nu mai merge...nu de alta, dar unii se lauda cu dureri de genunchi si sale. Adica...in plm o zic pe sleau: cate au supt-o si cate sunt promovate ? Eu stiu o Bianca, si mai e una din Curtisoara de sta cu un bosorog. Deci cate ajung carne de tun pentru averile mai marilor ? plm. hai ca mi se lua. Incepui cu gluma si terminai cu drama :)))) :mrgreen: :shock: :lol:
Noi suntem romani, noi suntem romani, noi suntem aici ca sclavi staaaapaaani...
Avatar utilizator
dantat
 
Mesaje: 132
Membru din: 20 Mar 2015, 19:58
Localitate: Olt.

Anterior

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 17 vizitatori