Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde peterneamt » 04 Iun 2019, 08:12

Pentru .......cei ce au distrus apicultura cerând derogări peste derogări și..... inclusiv dl. Dragnea :


Trei milioane de albine ajută în închisoarea remscheid să ofere deținuților o perspectivă pentru o viață ulterioară în libertate. Unii deținuți învață să facă miere în închisoare. O vizită locală.
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde peterneamt » 04 Iun 2019, 09:09

Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde ignatov andrei » 04 Iun 2019, 09:33

feederman scrie:
Nationalist, nu? Aproape sovinist.

Bai NESIMTITULE, mai du-te unde a intarcat dracul copiii!
Cum iti permiti, mai boule, sa ma faci avorton comunist...?!?
Am avut legitimatia nr. 61 la PNL pe 26 decembrie 1989 si tu ma faci comunist...?!?
Incapabilul dracului, ce esti!
Candva iti raspundeam cu placere, ca sa inveti si tu ceva, dar vad ca esti un jeg, care nu merita nici macar scuipat!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Ioan Guist » 04 Iun 2019, 11:45

Ce făcuși Federer? Ai pleznit un "AS" de tușe sau ai calcat pe broasca?
Nițică atenție că pe ploile astea sunt rame și limaxii prin toată gradina.Maicii Domnului.

No ...la' ca iese soarele și se retrag in mocirlă.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 04 Iun 2019, 12:27

mha .... da multa pasiune se risipeste pe aici ... si mai ales pe teme penibile gen .... care-i mai tare-n "gazon"

pana una alta avem .... astept sa mai adaug dungi cat mai devreme

LE: si lista mai suporta completare .... cu ciurucuri umane gen Orban si Johanis
Fişiere ataşate
61776956_2081486828643772_8394230859514773504_n.jpg
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde peterneamt » 04 Iun 2019, 12:40



sau :

:roll:
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde peterneamt » 04 Iun 2019, 12:45

si:
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde feederman » 04 Iun 2019, 13:16

Ioan Guist scrie:Ce făcuși Federer? Ai pleznit un "AS" de tușe sau ai calcat pe broasca?
Nițică atenție că pe ploile astea sunt rame și limaxii prin toată gradina.Maicii Domnului.

No ...la' ca iese soarele și se retrag in mocirlă.

Eu n-am nici o vina. Cred ca s-a scumpit rudotelul, iar popa este in pastoral. Ghinion. Omu n-are nici o vina. Mai poate fi si alergia la polen, or s-au aliniat nasol astrele.
Sa nu uiti Darie!
feederman
 
Mesaje: 1027
Membru din: 06 Noi 2012, 12:34
Localitate: Selimber- Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Ioan Guist » 04 Iun 2019, 14:05

Când v-am spus că Mutu mânca untuuu...
Taman ce-și securizează următoarea prezentare la urne. Trage referendumul pt. Modificarea constituției pe decembrie, o dată cu prezidențialele.
Și dacă are chef, pune și aia cu 300 și unicameral.
Trei sfert de țară o să-i pupe moaștele după ce crapă de la atâta unt.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde csaa » 04 Iun 2019, 15:07

Ioan Guist scrie:Sau alți incapabili

Girafa nu iexiata!
Majoritatea de la Blaj,au stat pe beton și pavele.
Da ... nu-i așa? De ce sa fie real când suntem obișnuiți cu ...culturile de folie și pungi.
Uite, că idee. Anul asta am luat după noi o familie din zona Calafat. Cu stupi. Soț și soție. Fain oameni.bun zaibăr Nu au trecut munții niciodată. Eu nu am făcut fotografii in zonaa de sud cu "cultura de plastic". Și nu am postat. După ce au intrat în Ardeal, nu au înțeles la propriu de ce nu sunt folii pe camp.
La ei in zona nu am văzut tomberoane de colectare deșeuri. Ce sa vorbim de selecție a deșeurilor. De vina nu sunt oamenii ci ..feudul ce-și umple buzunarele de 30 de ani în detrimentul electorului.
Bineînțeles cu locotenenții aferenți

Domnule nu spun decat ca proba prezentata de dumneata e falsa. Daca ai fi fost un pic mai atent sunt convins ca nu ai fi postat.
In ce priveste foliile si pungile si. ..mizeriile in general, pot spune ca am vizitat de curand ambele regiuni (Calafat si Sibiu) . Chiar daca te-oi supara pe mine sa stii ca singura diferenta e data de investitiile externe si de industrie ( cvasi inexistenta in Calafat). Daca vrei sa vezi un exemplu de cultura, curatenie, respectarea traditiilor te rog sa vizitezi Bucovina, e muuuuult peste Ardeal.
A, era sa uit, colegul Sherk are partial dreptare. Oradea e superba, dar in Sibiu oamenii sunt minunati.
O zi placuta aa aveti!
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde mircea.costache » 04 Iun 2019, 17:15

Buna ziua !

Am mers la cursul de macelarie. Iată și roadele.

Cică, GIGANȚII Horea Cloșca și Crișan au fost vânduți (trădați) în Ardealul lor și al vostru, de însuși PREOTUL satului, copilul acestuia și câțiva ardeleni geți, begeți.

La cât mai multe cursurii
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde csaa » 04 Iun 2019, 18:33

Oare cui foloseste atitudinea de genul " noi versus voi"?
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Ioan Guist » 04 Iun 2019, 19:45

Diferența dintre Calafat și Sibiu de exemplu, doar investițiile străine ? Domnule, chiar credeți asta nu?
Se putea tine samitul la Calafat . În port. Iar papa putea păpa un caras din piața.

Daca vi se pare că discuția de mai sus este intre noi și voi, îmi pare rău.
Iubesc literalmente Oltenia. Moldova e de suflet.
M-am saturat efectiv însă, de minciună.

Ce nu se înțelege? Diferente dintre regiuni ( fiindcă există!! Altfel migrația românilor din ultima suta de ani, ar fi fost nula sau în sens invers) sunt datorate alegerilor de peste veacuri. Când te lasi condus de borfașul satului zeci de ani, sute de ani, nu te aștepta să scoți capul în lume.
Personal, cred că aici e buba. Declicul e în dorința combinata cu riscul de a pune pe scaun un om . Om.Nu zic că în Transilvania nu s-au făcut alegeri greșite peste veacuri. Da... aduni și scazi, că să-ți de-a pe plus

PS. M-am interesat astăzi , la cunoștințele din Blaj. Vecini cu câmpia Libertății. Drept e că nu au intrat orcine acolo. Doar pe bilet de trecere. Si da... Câmpia e curata bec. Explicații cu privire la ploaie. La Blaj nu a plouat la rupere. Au fost în pantofi.
Scriu toate astea că sa nu rămână în coadă de pește
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Shrek » 04 Iun 2019, 20:12

[quote="Ioan Guist"
Nițică atenție că pe ploile astea sunt rame și limaxii prin toată gradina.Maicii Domnului.

No ...la' ca iese soarele și se retrag in mocirlă.[/quote]
Interesantă remarca! După ce te-ai dat cu curu' de pământ ca " unu'" trebe s-aleaga intre ... benzina si salam săsesc, în lipsa unui răspuns " de indata", ai trântit ușa de-o sărit sticla de la telefon, anuntandu-ne pe toți ca nu te mai întorci, în veci, acu' văz ca te-ai intors ( cu dosu) si faci pe moralistu', punând etichete si jignind în stanga si in dreapta. Nu ar fi nici o problemă dacă te-ai referi strict la mine, pentru că sunt obisnuit cu mocirla, dar considerand restul participanților drept rame si melci, este cam prea grea shaorma! Fiind in continuare convins că ești un om de ispravă, doar ca orice bărbat ajuns la o anumita varsta, dai in mintea copiilor, , propun ca noi, ăștia pe care îi consideri limaxii, sa te lăsăm sa te joci cu ramele lor pentru a te simti mai bine! Daca te porti frumos, te lăsăm să mângâi si cochilia. Hai pa!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Bambucha » 04 Iun 2019, 20:36

5 milioane de romani au fost alungati din tara lor in pribegie de o clasa securistoida-comunistoida-mafiota.
Acestia, impreuna cu o buna parte din societatea romaneasca ramasa acasa, au dat un semnal clar clasei politice in 2014. (Turning point)!
Am ajuns in 2019 , pentru ca mesajul sa fie si mai clar impotriva ticolosiei.

Ceasul ticaie...

"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Poiana lui Nea' Iocan

Mesajde Cristian IONITA » 04 Iun 2019, 21:00

Shrekule .... tu ca un ilustru necunoscut iti permiti cam multe ... faptul ca te consideri melc (sau alta forma de nevertebrata) te mai salveaza ... totusi ai cat de cat ceva "simt" :)
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 39 vizitatori