Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA REVISTA PRESEI APICOLE - LUMEA APICOLA , ROMANIA APICOLA

Comentarii si recenzii pe marginea articolelor aparute in revistele de apicultura din Romania si din lume
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Revista Presei

Mesajde Neafiliatul » 06 Mai 2019, 07:02

Neafiliatul
 
Mesaje: 1972
Membru din: 15 Dec 2013, 12:01



Re: Revista Presei

Mesajde Neafiliatul » 24 Mai 2019, 02:32

Albina piere și oaia se piaptănă,sau cum să distragi atenția de la adevăratele probleme ale apiculturii românești,dându-te mare că mai faci și tu ceva..
https://www.stiriagricole.ro/madr-gazduieste-un-eveniment-dedicat-apiculturii-europene-56735.html
Neafiliatul
 
Mesaje: 1972
Membru din: 15 Dec 2013, 12:01






Re: Revista Presei

Mesajde Neafiliatul » 03 Noi 2019, 12:10

Neafiliatul
 
Mesaje: 1972
Membru din: 15 Dec 2013, 12:01

Re: Revista Presei

Mesajde Shrek » 03 Noi 2019, 12:24


O asa abureala n-am mai vazut de mult timp! Auzi, cică din miere a avut bani să-și cumpere avion si elicopter! Mai ca am crezut ca este Johnny nost', cand am cititca vinde mărci la francezi! Evident ca isi cumpara avion usor , dar pentru contrabandă cu țigări! Hai pa!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Revista Presei

Mesajde kiloz » 04 Noi 2019, 06:59

Si la banii şifonați din PNA nici nu mai are nevoie. Ceşi alea 20.000 de ieoroici ?
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: Revista Presei

Mesajde jonny_it » 04 Noi 2019, 14:29

Shrek scrie:

O asa abureala n-am mai vazut de mult timp! Auzi, cică din miere a avut bani să-și cumpere avion si elicopter! Mai ca am crezut ca este Johnny nost', cand am cititca vinde mărci la francezi! Evident ca isi cumpara avion usor , dar pentru contrabandă cu țigări! Hai pa!


500 de lei, și doar în 2018 a vândut 335 - A vandut 335 de familii si el are 200. Deci PNA probabil ... sau cine stie. :?

Shrek, sa stii o treaba, nu toti pe care-i cheama Ionut si vand matci vand matci la fel de bune ca ale mele. Numai tu nu vrei sa incerci. :lol: :lol:
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Revista Presei

Mesajde Shrek » 04 Noi 2019, 15:19

Eu nu vreau sa fiu inteles gresit , în sensul că as avea ceva de împărțit cu Johnny nost', ori cu matcile lui! Insa, nu ma pot abtine sa nu " intep" oleacă, cand vad ca este ceva" umflat" in scop comercial!
Dar va jur ca ma asteptam ca el sa intervina si sa spuna ca matcile lui, zboara mult mai mult decât matcile lu' ala din interviu si dau atat de multa miere, încât francezii lu' care le-a vândut el matcile, acum exportă miere in China!
Va salut domnu' Johnny! Ceva pentru....reclama?!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Revista Presei

Mesajde jonny_it » 04 Noi 2019, 15:28

Shrek scrie:Dar va jur ca ma asteptam ca el sa intervina si sa spuna ca matcile lui, zboara mult mai mult decât matcile lu' ala din interviu si dau atat de multa miere, încât francezii lu' care le-a vândut el matcile, acum exportă miere in China!
Va salut domnu' Johnny! Ceva pentru....reclama?!


Daca nu ziceam nimic ma dadeai disparut nu? :lol:
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Revista Presei

Mesajde jonny_it » 04 Noi 2019, 16:59

Shrek scrie:Eu nu vreau sa fiu inteles gresit , în sensul că as avea ceva de împărțit cu Johnny nost', ori cu matcile lui! Insa, nu ma pot abtine sa nu " intep" oleacă, cand vad ca este ceva" umflat" in scop comercial!


Nici eu nu am nimic cu tine capcaunule :D
Ideea este ca cei care cresc si vand BK sunt pe margine acum, batalia se da intre carnica si carpatina. Au trecut anii cand de la un an la altul numarul comenzilor crestea cu 500%. Acum creste, dar mult mai putin, si oricum multi, inclusiv eu am ajuns la un maxim, daca vreau sa vand mai mult trebuie sa angajez oameni cu norma intreaga si nu este rentabil, poate pentru altii este, dar am si eu familie si nu vreau sa-mi traiesc toata viata cu nasul in nuclee.

Cine nu face miere cu carpatina, nu o sa faca nici cu carnica sau BK. Reginele de calitate ajuta, dar nu iti baga ele mierea in butoaie :lol:
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

AnteriorUrmătorul

Înapoi la REVISTA PRESEI APICOLE - LUMEA APICOLA , ROMANIA APICOLA



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori