Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Politia in actiune

Mesajde Bambucha » 16 Dec 2019, 09:44

dan pescarul scrie:Am fost afară doar ca turist,în Bulgaria,Grecia, Italia, Muntenegru,și ,recent,de 1 Decembrie,am fost 4 zile la Londra.Nu am văzut nicăieri oameni mai nervoși,încruntați,irascibili,ca în România.
Pe măsură ce ies mai mult afară și văd alte sisteme de guvernare,alte societăți,mă conving din ce în ce mai mult că locul meu este într-o societate normală,responsabilă cu viitorul cetățenilor ei,pentru că aceștia sînt viitorul statului. Aici văd cîțiva colegi care se străduiesc să arate că polițiștii fac fapte excepționale,salvează vieți,etc.Faptele acestea ar trebui să fie regula,nu excepția.Faptele acestea excepționale legitimează restul sistemului,justifică sumele imense acordate Ministerului de Interne sau de Justiție?De ce atît de mulți polițiști comit atîtea fapte penale,de la condus în stare de ebrietate,corupție,camătărie,etc?Pentru că există un sistem bolnav de admitere în sistem,apoi de avansare și de menținere?Pentru că odată intrat în sistem ești privilegiat față de civili?


Confirm integral, nici eu nu am vazut vreo societate in care sa predomine atata ura primara, atata iritare, atata tensiune si incrancenare.
Daca acest popor, nici la bilantul de 30 de ani de la revolutia din '89, nu reuseste sa-si faca un diagnostic adevarat, de unde sa constate ca acest stat pesedizat cangreneaza si capuseaza prin toate tumorile maligne ( aka toate functiile politizate din statul roman ) un tesut sanatos in continua micsorare, iar apoi sa inceapa sa lupte prin chimioterapie eliminand celulele corupte si ticaloase, daca dupa 30 de ani acest popor nu are intelepciunea sa-si faca diagnosticul si apoi tratamentul luptand, atunci merita cu prisosintasa sa intre in groapa! Timpul ticaie repede...
"Bravo, Marcele! Ai luat și banii de pe pieptul mortului”
Avatar utilizator
Bambucha
 
Mesaje: 2785
Membru din: 23 Feb 2011, 13:38
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 29 Dec 2019, 20:52

dan pescarul scrie:....Pentru că există un sistem bolnav de admitere în sistem,apoi de avansare și de menținere?Pentru că odată intrat în sistem ești privilegiat față de civili?

Pentru ca numirile in functiile de decizie se fac politic, pe baza promisiunilor de ”a aduce” si ”a proteja pe cine trebuie”. Pentru ca sistemul gandit sa stopeze coruptia - DNA actioneaza doar la comanda politica. Pentru ca cei noi vad ca ”cine-i harnic si munceste este prost si o beleste” asa ca....
De aia!
PS - asta e valabil pentru toate agentiile / regiile / societatile de stat, nu numai pentru MAI sau MAN
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 07 Ian 2020, 16:46

pai .... stimabile eu cand am spus fix ce sustii tu mai sus m-am ales cu injuraturi din partea ta ...
dar oricum uite ca pana al urma ai ajuns sa-mi dai dreptate :)
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde marco68 » 08 Ian 2020, 10:07

Diferenta intre noi si ei (dupa 15 ani prin toata europa) este ca ei sint turme dresate, iar pe noi nu ne poate dresa nimeni .Constiinta creste si la noi odata cu implinirile in viata. Nu uitati ca multe din natiile laudate acum au in spate colonizari de tari ,continente de sute ,chiar si de o mie de ani, genocid de imperii.Ei gindesc ca un stapin.Va mai amintiti cind Romania s-a simtit stapin? Din carti doar,as putea spune optimist ca am fost stapini pina in timpul lui DECEBAL.........2000 de ani de sclavie creeaza o constiinta de autoapare si supravietuire.
Fii ca apa, prietene!
marco68
 
Mesaje: 198
Membru din: 21 Noi 2011, 12:04
Localitate: Alba-Iulia

Re: Politia in actiune

Mesajde marco68 » 08 Ian 2020, 10:07

Poate si putin in ultimile luni cu Ceausescu, dar o stia numai el.
Fii ca apa, prietene!
marco68
 
Mesaje: 198
Membru din: 21 Noi 2011, 12:04
Localitate: Alba-Iulia

Re: Politia in actiune

Mesajde Shrek » 10 Ian 2020, 21:42

Pentru cei care îi " invidiaza" pe politisti( de frontiera) ori pe vamesi , iată o oferta greu de refuzat....
https://kmkz.ro/de-ras/vama-giurgiu-sco ... nevazatori
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 14 Ian 2020, 12:15

https://pressone.ro/urgia-la-academia-d ... aIfFjmdnzQ

Academia de Poliție a servit rolul de „cimitir al elefanților”, în care diverși apropiați ai Sistemului și ai puterii politice s-au transformat peste noapte din polițiști în profesori universitari și coordonatori de doctorate

corpul didactic este format, în majoritate covârșitoare, din oameni care și-au construit cariera prin plagiat, autoplagiat, fraudă și corupție academică.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 18 Feb 2020, 22:41

Cristian IONITA scrie:pai .... stimabile eu cand am spus fix ce sustii tu mai sus m-am ales cu injuraturi din partea ta ...
dar oricum uite ca pana al urma ai ajuns sa-mi dai dreptate :)

Nu chiar. Tu nu prea spuneai asta.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 10 Mar 2020, 16:24

Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 10 Mar 2020, 23:19

Un fost "garcea" a reusit performanta ca acum in plina criza sa puna inchida spitalul MAI ... si sa afecteze activitatea in ADP Sector 4 si PMB

https://www.libertatea.ro/stiri/fostul- ... ti-2908187
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 11 Mar 2020, 11:21

Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2778
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 11 Mar 2020, 19:54

Cristian IONITA scrie:Un fost "garcea" a reusit performanta ca acum in plina criza sa puna inchida spitalul MAI ... si sa afecteze activitatea in ADP Sector 4 si PMB

https://www.libertatea.ro/stiri/fostul- ... ti-2908187



https://kmkz.ro/de-ras/ne-am-kkt-pe-noi ... -nostri-cu
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Politia in actiune

Mesajde csaa » 11 Mar 2020, 22:14

Inseamna ca au pus astia ceva in pensiile speciale! :lol:
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 11 Mar 2020, 23:41

Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2778
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Politia in actiune

Mesajde Donbazil » 12 Mar 2020, 09:48

Salut!
Fişiere ataşate
89618348_2806835179436273_8597754713833734144_o.jpg
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2778
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Politia in actiune

Mesajde Cristian IONITA » 12 Mar 2020, 11:39

csaa scrie:Inseamna ca au pus astia ceva in pensiile speciale! :lol:


nu este nevoie sa fie pus nimic in pensie .... cei care se "complac" in a lucra in astfel de sisteme sunt deja lipsiti de responsabilitate ... ca sa nu mai vorbim de caracter
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 73 vizitatori


cron