Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde kiloz » 02 Ian 2020, 10:51

Dacă iest si tu tot cu faza intârziată ca mausica.
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Cristian IONITA » 03 Ian 2020, 14:00

Bezna Zorilor scrie:Nu ca sa justific ceva...
Am fost ocupata cu ceva desene mai putin ortodoxe, dar din pacate nu pot posta pe forum decat albine cu fuste lungi. :lol:
Nu ca limbajul aici nu ar fi infinit ca si posibilitatile desenului...
Dar nu am mai vazut niciun scandal.



vai .... dar de ce alegi tu scumpete sa te raportezi la habotnici & co .... eu si sunt convins ca nu-s deloc singur de aceasta opinie apreciem albinele atat cu cat si fara fuste .... iar daca in discutie intervin si alte de chestii desucheate cu atat mai bine :)
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde peterneamt » 04 Ian 2020, 20:12

Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 06 Ian 2020, 13:49

Ionita, ai scris sub influenta unor licori...?!

La multi ani tuturor si mare grija ce va doriti! :lol:
Fişiere ataşate
pisi.jpg
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Cristian IONITA » 06 Ian 2020, 14:09

ai schimbat pisicu'?
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde peterneamt » 09 Ian 2020, 01:14

8-)

Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 18 Ian 2020, 22:24

E un pisic de munte, ne'am facut si noi o poza. 8-)
Fişiere ataşate
yo4.jpg
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Shrek » 18 Ian 2020, 23:04

Adicătelea, motanul matale ii ge la munce, ai? Ii cata cu...capu'-n nori?!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 06 Feb 2020, 17:01

Salutari, baieti!
Nu prea am mai scris pe aici, nu pentru ca am ramas fara inspiratie, doar ca nu prea stiu ce sa scriu din cele care stau la rand...pentru ca nu prea imi gasesc locul.
Cand spun asta ma refer la perioadele de stres si la ce ar trebui facut (+/-), ca am auzit ca vine recesiunea si nu mai am somn noaptea. Sau ca anaful angajeaza an de an cate 6 mii de agenti pe urmele spalatorilor de bani, printre care ma numar si eu, caci nu imi declar veniturile pentru ca statul nu ma ajuta cu nimic astfel incat sa platesc acele taxe.
L'am auzit pe Basescu recent spunand ca anaful trebuie informatizat, astfel incat sa se scoata banii de la cetateni, ca nu mai are tara bani. Da sigur sigur, dar presupun ca nu pe gainari saraci ca mine ii vizeaza, care traiesc din freelancing, ci oare pe prietenii lui de la securitate care probabil au si ei la randul lor niste fetite la produs? Sau niste nepoti/prieteni/baietasi cu fetite la produs? Gramezi de bani acolo, dar presupun ca nu se va ajunge la acei saculeti. Dar sa ne rugam ca anaful sa stea deoparte, ca altfel prea ar lovi la ochi sa se ia de unii si de altii nu. Doamne ajuta!
Zic sa ne rugam, caci presupun ca nu toti dintre voi va declarati numarul de borcane si borcanele.
Nu intreb care mai este situatia cu albinele si productia, ca nu ma intereseaza foarte tare. Albinele mele sunt in regula, am si niste linkuri salvate de pe site cu ceva dimensiuni rame si tratamente daunatori. Sunt acolo la linkuri salvate... :lol: :?
Eu in continuare fac etichete pentru cine este interesat, le trimit la adresa gata decupate. Dar interesul probabil ca este foarte mic si lumea deprimata.
Ma duc sa deschid alt subiect, vai, m'a omorat vremea asta...si sunt agitata rau si m'am gandit sa mai deschid un subiect cu care sa mai enervez pe cate unii.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde peterneamt » 06 Feb 2020, 21:04

Mai bine, lași grija banilor soției : nu toți banii....
https://www.youtube.com/watch?v=c9r0HVLI64E :D

ps. nu toți banii......doar ăia (pe aceia ) pentru cheltuielile casnice : facturi, alimente..... Despre căsnicie : Fii rezonabil în privinţa banilor. Respectaţi-vă unul altuia drepturile personale şi intimitatea.Nu depăşii ( trece ) limita în nici un domeniu , fi temperat ( echilibrat ) . Aminteşte-ți : critica şi cicăleala distrug dragostea. Niciodată să nu vă duceţi la culcare supăraţi unul pe celălalt. Păzeşte-ţi gândurile--nu-ţi lăsa simţurile să-ţi întindă o cursă. Discutaţi şi sfătuiţi-vă împreună despre toate lucrurile . ;)
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 24 Mai 2020, 17:36

Anul acesta am evoluat...de la un singur stup...la DOI stupi...grasuti.
Am intrat sa ma felicitati, ca vad ca scandal nu mai este. Deci sa curga laudele.
Fişiere ataşate
99431240_929814827479622_7424088182179758080_o.jpg
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Shrek » 24 Mai 2020, 18:20

Precum se vede, a crescut numărul de stupi , nu si numarul de albine! Dar este un început! Felicitări!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Donbazil » 25 Mai 2020, 00:33

Salut!...


O văzut că scandal nu mai ieste....Si o intrat să-l reânceapă!....

Mulți ( nici măcar patronul), nu vor să înțeleagă că ce când a intrat această ființă s-a dus naibii forumul!....
Piei ispită!...Dispari în bezna din care ai apărut în viața noastră!... :oops: :cry: :oops: :evil: :oops:
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2778
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 25 Mai 2020, 16:36

Shrek, e bun handelu' ala de'l mananci?
Fişiere ataşate
stupul.png
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Sam » 25 Mai 2020, 23:05

Bezna Zorilor scrie:Shrek, e bun handelu' ala de'l mananci?


Vai, te-ai atacat prea usor... N-ai haz!!! :)
Daca acesta este raiul
Ei bine, atunci aici este unde voi fi
La marginea campului
Pe marginea lumii
Inainte de gaz si TV.
Avatar utilizator
Sam
 
Mesaje: 146
Membru din: 02 Ian 2015, 00:34
Localitate: Slanic, Prahova

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 26 Mai 2020, 15:19

Nu m'am atacat, maaa...dar daca pui o poza cu 3 albine si te zgandare unu' ca nu ai albine, ce, nu e normal sa te lauzi? Chiar am doi stupi, adica numai doi, in curte la Alexandria, dar plini cu albine. I'am si inaltat la 3 corpuri. Ma gandesc sa fac 3 anul viitor... :)))
Pe iarna am avut un singur stup si pentru ca era prea mica distanta intre camp si curte (vreo 500 de metri), nu am putut sa il aduc pentru iernat, asa ca l'am lasat la un prieten in Nanov, care are acolo in curte 100 de stupi. Dar nu are niciun stup ca al meu...din aia 100... Si a fost motiv de discordie.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 32 vizitatori