Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Ovidiu.Turda

Mesajde Ovidiu.Turda » 09 Apr 2011, 01:44

Ma numesc Geamana Ovidiu, am 26 ani, sunt din Turda jud.Cluj, Am inceput sa ma ocup de albine doar de 1 luna, hehe sunt incepator, am inceput cu 4 familii , in lazi orizontale. Sunt cursant al cursului de apicultura care se face aici la noi in Turda, Citind pe forum am invatat multe (multe pt un incepator) pentru ca nu pot sa spun ca am experienta .. nu am chiar deloc dar invat asa incetut.. omul tot invata pana moare... sper sa imi mearga bine sa ma extind si va doresc tuturor sa vi se implineasca visele , mie unul mi sa implinit un vis, visul de a avea albinute, chiar m-am si imprumutat sa le pot cumpara:P Cu respect Ovidiu
Ovidiu.Turda
 
Mesaje: 29
Membru din: 05 Apr 2011, 14:17
Localitate: Turda jud.Cluj

Re: Ovidiu.Turda

Mesajde Ovidiu.Turda » 27 Iun 2011, 09:56

am ajuns sa am acuma 5 familii de albine, si 7 roi, o sa pun si niste poze dar nu stiu cum sa le pun. Va salut, am uitat sa va spun ca am extras pt prima data in viata mea mierea, prima recolta 35 kg miere de salcam de la 3 familii stationar
Ovidiu.Turda
 
Mesaje: 29
Membru din: 05 Apr 2011, 14:17
Localitate: Turda jud.Cluj

Re: Ovidiu.Turda

Mesajde antal_bee » 28 Iun 2011, 13:19

Salut! Nu e mare lucru cu pozele la varsta ta mai ales. Bafta la albine si la miere!
Nu te osteni sa ajungi bogat; nu-ti pune iscusinta ta in aceasta. Pilde cap. 23 vrs.4
Avatar utilizator
antal_bee
 
Mesaje: 207
Membru din: 28 Feb 2011, 02:53
Localitate: Sighetu Marmatiei

Re: Ovidiu.Turda

Mesajde ionut patru » 05 Apr 2012, 11:36

salut ovidiu si eu m-am inscris la curs,la fel si eu nu am nici ce-a mai mica idee despre cresterea albinelor
as dori sa te cunosc daca se poate ,pt. a-mi da cateva sfaturi
ionut patru
 
Mesaje: 1
Membru din: 05 Apr 2012, 11:29

Re: Ovidiu.Turda

Mesajde liviu1965 » 05 Apr 2012, 20:47

Ovidiu si Ionut,

Bun venit in lumea insectelor

Spor la invatat si .....la miere & intepaturi
Avatar utilizator
liviu1965
 
Mesaje: 1335
Membru din: 25 Iun 2011, 08:52
Localitate: IASI

Re: Ovidiu.Turda

Mesajde codrean.iulian » 09 Feb 2018, 19:07

Ovidiu.Turda scrie:Ma numesc Geamana Ovidiu, am 26 ani, sunt din Turda jud.Cluj, Am inceput sa ma ocup de albine doar de 1 luna, hehe sunt incepator, am inceput cu 4 familii , in lazi orizontale. Sunt cursant al cursului de apicultura care se face aici la noi in Turda, Citind pe forum am invatat multe (multe pt un incepator) pentru ca nu pot sa spun ca am experienta .. nu am chiar deloc dar invat asa incetut.. omul tot invata pana moare... sper sa imi mearga bine sa ma extind si va doresc tuturor sa vi se implineasca visele , mie unul mi sa implinit un vis, visul de a avea albinute, chiar m-am si imprumutat sa le pot cumpara:P Cu respect Ovidiu

gata cu pagiana? spune-ne cum mai stai?
Avatar utilizator
codrean.iulian
 
Mesaje: 136
Membru din: 02 Aug 2015, 18:36
Localitate: turda

Re: Ovidiu.Turda

Mesajde ves.lucian.zabrani » 09 Feb 2018, 19:39

Bine ai venit printre noi !!! Sanatate maxima tie si familiei tale !!!

Oare cati prieteni de pe Stuparitul ...au primit acest mesaj ...la intrarea pe forum ???

:P :P :P
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani


Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 35 vizitatori


cron