Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA ORGANIZATII APICULTORI

Discutii despre organizatii , asocieri locale , judetene , regionale , legislatie etc . Apicultori trebuie sa tina seama de faptul ca unitatea inseamna reusita si performanta.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde Prietenii Albinelor » 13 Apr 2012, 13:26

Multe salutari,

Ne bucuram sa va anuntam ca in sfarsit avem o Cooperativa Agricola si in Judetul Prahova.
Va asteptam in Ploiesti, pe strada Gheorghe Doja, la numarul 74 ( in zona pietei de la Halele Centrale din Ploiesti, al doilea spatiu pe dreapta in sensul de mers spre "Politia de pe Oilor" ).

Mai jos gasiti toate activitatile de care ne ocupam si datele de contact.
1. Cursuri pentru lucratori in agricultura autorizate de Ministerul Invatamantului si de Ministerul Muncii, eliberandu-se diplome recunoscute de toate forurile din Romania, cu urmatoarele specializari:
- Apicultura
- Cresterea animalelor
- Cultivarea plantelor

2.Intalniri consultative in fiecare prima si ultima sambata din luna, intre orele 10.30 – 14.00, cu tematica:
- Accesare de fonduri europene
- Finantare prin planul national apicol 2011-2013
- Infiintare PFA, II, SRL
- Contabilitatea fermei

3. Oferim consultanta pentru intocmirea de proiecte cu finantare europeana

4. Spatiu de vanzare:- Ustensile, utilaje apicole
- Echipament apicol
- Biostimulatori
- Tratamente pentru albine
- Produse de la albina
-Tratamente naturiste pentru om
- Achizitie ceara de albine

Date de contact:
Dorin Stoica
0761 745 041
0737 156 768
coopbeefriends@yahoo.com
Ploiesti, Str. Gh. Doja, Nr.74

Roxana Stoica
0751 116 347
0724 506 864
coopbeefriends@yahoo.com
Ploiesti, Str. Gh. Doja, Nr.74

Pentru orice alte detalii va stam la dispozitie.
Prietenii Albinelor
 
Mesaje: 7
Membru din: 13 Apr 2012, 12:33

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde mircea » 13 Apr 2012, 13:40

Serios ? Trebuie sa ne bucuram si noi ?
Mai frate, cat de ipocriti pot fi unii...cum au un interes comercial, cum isi aduc aminte ca exista un forum Stuparitul.
Pana atunci, tac malc, nu scriu nicio virgula.
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde liviu1965 » 13 Apr 2012, 13:48

Nu se poate transfera topicul la anunturi?
Este un anunt comercial
Avatar utilizator
liviu1965
 
Mesaje: 1335
Membru din: 25 Iun 2011, 08:52
Localitate: IASI

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde alt stupar » 13 Apr 2012, 14:23

Daaaa...
mai lipsea sa puneti preturile si promotiile aici :lol:
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde Prietenii Albinelor » 18 Apr 2012, 12:49

mircea scrie:Serios ? Trebuie sa ne bucuram si noi ?
Mai frate, cat de ipocriti pot fi unii...cum au un interes comercial, cum isi aduc aminte ca exista un forum Stuparitul.
Pana atunci, tac malc, nu scriu nicio virgula.


Nu este necesar sa se bucure decat cei care simt asta. Si cu siguranta cei care au nevoie se vor bucura. Cu atat mai mult cei care ne-au vizitat deja.
Avand in vedere ca in Prahova nu exista o cooperativa agricola, cu siguranta ca multi dintre cei care au nevoie de o astfel de organizatie se vor bucura, mai ales ca am reusit sa le punem la dispozitie un serviciu complet - Cooperativa, cursuri, consultanta, magazin unde gasesc cele necesare doumeniului.
Cate magazine de gen sunt in Ploiesti si imprejurimi ?.....
Prietenii Albinelor
 
Mesaje: 7
Membru din: 13 Apr 2012, 12:33

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde Prietenii Albinelor » 18 Apr 2012, 12:52

mircea scrie:Serios ? Trebuie sa ne bucuram si noi ?
Mai frate, cat de ipocriti pot fi unii...cum au un interes comercial, cum isi aduc aminte ca exista un forum Stuparitul.
Pana atunci, tac malc, nu scriu nicio virgula.


Ipocrizia nu are legatura cu ceea ce am postat. Totul este legat de timp si cum am facut foarte multe in ultima vreme, iar timpul este asa cum este nu am reusit sa postez inca nimic.
Am facut aceasta postare la insistentele unui bun prieten care din cate stiu ii cam apartine acest site.
Va doresc mult succes tuturor.
Prietenii Albinelor
 
Mesaje: 7
Membru din: 13 Apr 2012, 12:33

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde Prietenii Albinelor » 18 Apr 2012, 12:56

liviu1965 scrie:Nu se poate transfera topicul la anunturi?
Este un anunt comercial


Nu este deloc un anunt comercial avand in vedere ca toata munca de consultanta pe care noi o oferim o facem gratuit. Si daca nu ma insel topicul se numeste Organizatii apicultori cumva??? Si cum noi nu prea avem simtul masurii cand dorim sa oferim un serviciu de calitate l-am oferit la cel mai complet mod la care ne-am priceput noi.
Daca dumneavoastra dragi apicultori considerati ca v-ar mai fi necesar ceva anume, noi ne vom stradui sa va oferim.

Spor in stup!!!!
Prietenii Albinelor
 
Mesaje: 7
Membru din: 13 Apr 2012, 12:33

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde Prietenii Albinelor » 18 Apr 2012, 12:58

alt stupar scrie:Daaaa...
mai lipsea sa puneti preturile si promotiile aici :lol:


Ne-ar trebui mult prea mult timp si spatiu dar in curand o sa va surprindem cu un site propriu.

Sa ne auzim cu bine si Hristos a inviat!!!!!!
Prietenii Albinelor
 
Mesaje: 7
Membru din: 13 Apr 2012, 12:33

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde Bee Happy » 18 Apr 2012, 13:04

Prietenii Albinelor scrie:.
Am facut aceasta postare la insistentele unui bun prieten care din cate stiu ii cam apartine acest site.


Cui ii apartine acest site? Spuneti-ne va rog, cine e acel prieten care detine site-ul. Sunt curios :?
Drumul spre succes, este tot timpul in constructie.
Avatar utilizator
Bee Happy
 
Mesaje: 509
Membru din: 24 Feb 2011, 19:50
Localitate: Sebes- Alba

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde Cristian IONITA » 18 Apr 2012, 13:05

Prietenii Albinelor scrie:
mircea scrie:Serios ? Trebuie sa ne bucuram si noi ?
Mai frate, cat de ipocriti pot fi unii...cum au un interes comercial, cum isi aduc aminte ca exista un forum Stuparitul.
Pana atunci, tac malc, nu scriu nicio virgula.


Ipocrizia nu are legatura cu ceea ce am postat. Totul este legat de timp si cum am facut foarte multe in ultima vreme, iar timpul este asa cum este nu am reusit sa postez inca nimic.
Am facut aceasta postare la insistentele unui bun prieten care din cate stiu ii cam apartine acest site.
Va doresc mult succes tuturor.



am eu impresia ca ati gresit site-ul .... sau cine stie poate ca Mircea l-o fi vandut si a omis sa ne anunte si pe noi
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde viorel55 » 18 Apr 2012, 15:17

Prietenii Albinelor scrie:Multe salutari,

Ne bucuram sa va anuntam ca in sfarsit avem o Cooperativa Agricola si in Judetul Prahova.
Va asteptam in Ploiesti, pe strada Gheorghe Doja, la numarul 74 ( in zona pietei de la Halele Centrale din Ploiesti, al doilea spatiu pe dreapta in sensul de mers spre "Politia de pe Oilor" ).

Mai jos gasiti toate activitatile de care ne ocupam si datele de contact.
1. Cursuri pentru lucratori in agricultura autorizate de Ministerul Invatamantului si de Ministerul Muncii, eliberandu-se diplome recunoscute de toate forurile din Romania, cu urmatoarele specializari:
- Apicultura
- Cresterea animalelor
- Cultivarea plantelor

2.Intalniri consultative in fiecare prima si ultima sambata din luna, intre orele 10.30 – 14.00, cu tematica:
- Accesare de fonduri europene
- Finantare prin planul national apicol 2011-2013
- Infiintare PFA, II, SRL
- Contabilitatea fermei

3. Oferim consultanta pentru intocmirea de proiecte cu finantare europeana

4. Spatiu de vanzare:- Ustensile, utilaje apicole
- Echipament apicol
- Biostimulatori
- Tratamente pentru albine
- Produse de la albina
-Tratamente naturiste pentru om
- Achizitie ceara de albine

Date de contact:
Dorin Stoica
0761 745 041
0737 156 768
coopbeefriends@yahoo.com
Ploiesti, Str. Gh. Doja, Nr.74

Roxana Stoica
0751 116 347
0724 506 864
coopbeefriends@yahoo.com
Ploiesti, Str. Gh. Doja, Nr.74

Pentru orice alte detalii va stam la dispozitie.



Cate familii de albine aveti ???
Si...eventual,din ce forma asociativa ati facut parte pana acum ????
viorel55
 
Mesaje: 329
Membru din: 09 Apr 2011, 19:46
Localitate: Campina

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde Prietenii Albinelor » 19 Apr 2012, 12:03

viorel55 scrie:
Prietenii Albinelor scrie:Multe salutari,

Ne bucuram sa va anuntam ca in sfarsit avem o Cooperativa Agricola si in Judetul Prahova.
Va asteptam in Ploiesti, pe strada Gheorghe Doja, la numarul 74 ( in zona pietei de la Halele Centrale din Ploiesti, al doilea spatiu pe dreapta in sensul de mers spre "Politia de pe Oilor" ).

Mai jos gasiti toate activitatile de care ne ocupam si datele de contact.
1. Cursuri pentru lucratori in agricultura autorizate de Ministerul Invatamantului si de Ministerul Muncii, eliberandu-se diplome recunoscute de toate forurile din Romania, cu urmatoarele specializari:
- Apicultura
- Cresterea animalelor
- Cultivarea plantelor

2.Intalniri consultative in fiecare prima si ultima sambata din luna, intre orele 10.30 – 14.00, cu tematica:
- Accesare de fonduri europene
- Finantare prin planul national apicol 2011-2013
- Infiintare PFA, II, SRL
- Contabilitatea fermei

3. Oferim consultanta pentru intocmirea de proiecte cu finantare europeana

4. Spatiu de vanzare:- Ustensile, utilaje apicole
- Echipament apicol
- Biostimulatori
- Tratamente pentru albine
- Produse de la albina
-Tratamente naturiste pentru om
- Achizitie ceara de albine

Date de contact:
Dorin Stoica
0761 745 041
0737 156 768
coopbeefriends@yahoo.com
Ploiesti, Str. Gh. Doja, Nr.74

Roxana Stoica
0751 116 347
0724 506 864
coopbeefriends@yahoo.com
Ploiesti, Str. Gh. Doja, Nr.74

Pentru orice alte detalii va stam la dispozitie.



Cate familii de albine aveti ???
Si...eventual,din ce forma asociativa ati facut parte pana acum ????


Avem 200 de familii in momentul de fata si spatiu de gazduire pentru inca 135 de familii pe care sper ca in acest an le vom avea.
Am facut si inca facem parte din ACA Prahova.
Prietenii Albinelor
 
Mesaje: 7
Membru din: 13 Apr 2012, 12:33

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde Prietenii Albinelor » 19 Apr 2012, 12:14

Nu ma asteptam la o astfel de reactie din partea apicultorilor. Si fac aceasta afirmatie in calitate de apicultor patit. Din cunostintele mele sunt apicultori membri ai acestui forum si care pot posta raspunsuri la acest mesaj,care anul trecut au participat la aventurile noastre de a ne inscrie intr-o cooperativa - sute de kilometri parcursi, drumuri inutile, zile pierdute si chiar bani de taxe de inscriere pierduti si nu doar ai nostri, ci si ai altor apicultori care se gaseau in aceeasi situatie cu noi ( pe care desigur ca i-am pus ulterior de la noi - ca doar oamenii nu aveau nici o vina, iar noi ne asumasem sa le rezolvam problema inscrierii).
Daca am infiintat aceasta cooperativa a fost pentru a oferi apicultorului din Prahova si nu numai, un serviciu de calitate si la indemana. Cine nu crede cele afirmate il invitam la noi sa le incerce. :)
Nu inteleg reactia din forum care este total diferita de cea din viata reala.
De cand am deschis, cred ca am stat de vorba cu zeci de apicultori. Toti s-au bucurat ca in sfarsit au o alternativa. Si ma gandesc ca in piata aceasta atat de limitativa nu strica putina concurenta, macar de dragul amabilitatii daca nu si din alt punct de vedere.

Va doresc toate cele bune.
Prietenii Albinelor
 
Mesaje: 7
Membru din: 13 Apr 2012, 12:33

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde Cristian IONITA » 19 Apr 2012, 12:35

initiativa dumneavoastra este de apreciat, modul in care intelegeti sa va promovati lasa insa mult de dorit.

Nu ati descoperit dumneavoastra acum apa calda ... si-n plus ati mintit

iar acest topic aici nu se doreste a fi o simpla informare .... cu RECLAMA NESIMTITA, si dupa cum constatati este vazuta si tratata ca atare.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde ion patrut » 19 Apr 2012, 22:15

hai ca au fost pusi la respect si aici.auzi totul este gratuit---ce gogosi ieftine ne vand dar eu nici deal dracu nu cumpar :lol:
cinste si onoare inainte de toate
ion patrut
 
Mesaje: 21
Membru din: 28 Mar 2012, 07:45
Localitate: tupilati neamt

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde andrei_calinescu » 04 Sep 2012, 09:41

Va salut.
Am intrat cu ceva intarziere pe rubrica asta si sunt surprins.
Sunt surprins de agresivitatea cu care s-a raspuns la o prezentare normala a unei forme asociative atat de necesara in spatiul prahovean.
Rubrica respectiva se intituleaza "Asociatii apicole" ori exact despre asta e vorba , despre prezentarea unei forme asociative.
N-o mai lungesc.

Fac parte din aceasta cooperativa si o spun cu cea mai mare sinceritate ca am gasit o deschidere si un suport extrem de convingatoare in persoanele celor doi amfitrioni:Dorin&roxana Stoica.
Asta in conditiile in care o spun cu mana pe suflet, nu am nici o relatie de rudenie cu ei.
Din anuntul lor nimic nu e deformat.
Consultanta pentru diversele masuri gratuite, cursuri organizate ireprosabil, printre altele cu vizite in stupina si lucru practic in stupi. Nu cred ca multi fac asta.

O spun din nou, raspunsul meu nu se vrea o pledoarie subiectiva la activitatea cooperativei, ci numai o subliniere a unei realitati imbucuratoare in spatiul apicol prahovean.

Eu unul la momentul respectiv am avut nevoie de o astfel de forma asociativa, cu informatii concrete si sigure.
sincer am consultat diverse astfel de forme. Multe din ele mi-au raspuns evaziv.

La "Prietenii albinelor" am gasit toate raspunsurile si pentru asta m-am inscris neconditionat.
Mentionez ca acea consultanta pe diversele programe mi-a fost oferita gratuit si inainte de a plati orice taxa de inscriere.

Inca o data am raspuns pentru a sublinia o realitate existenta, nu o gogoritza, realitate de care se poate bucura orice apicultor ce are nevoie de o forma asociativa in interesele sale.

Cele bune
andrei_calinescu
 
Mesaje: 1886
Membru din: 10 Mai 2011, 00:31

Următorul

Înapoi la ORGANIZATII APICULTORI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori