Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

membru nou

Mesajde droanga anca » 27 Feb 2012, 23:54

Sunt nou venita atat in randul apicultorilor cat si pe forum. Sunt sigura ca o sa primesc sfaturi competente pentru a ma perfectiona in acest domeniu. Multumesc pentru ca ma primiti in cercul dumneavoastra de prieteni.
droanga anca
 
Mesaje: 1
Membru din: 27 Feb 2012, 12:34
Localitate: Craiova

Re: membru nou

Mesajde paul » 28 Feb 2012, 00:04

Ancuta ... bine ai venit !
Ai dreptate in ceea ce priveste ... prietenii !!!
Daca ne mai spui ceva despre ... albine ... ?! 8-) Prieteni ... pe viata !!! :idea:
P.S. Sper ca nu esti alergica la ... "intepaturi" !
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: membru nou

Mesajde whiser » 28 Feb 2012, 00:13

Salutare si bun venit !
Tot ce veti cere cu credinta,prin rugaciune,veti primi.
Avatar utilizator
whiser
 
Mesaje: 38
Membru din: 26 Ian 2012, 23:29
Localitate: Buzias,Timis

Re: membru nou

Mesajde ves.lucian.zabrani » 28 Feb 2012, 01:24

bine ai venit printre noi !!! sanatate maxima tie si familiei tale !!!
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: membru nou

Mesajde proapis13 » 28 Feb 2012, 09:06

Bun venit in marea familie a apicultorilor forumisti :!:
Dupa ce scrii mai multe despre familiile tale de albine
o sa urmeze si sfaturile de la colegi
Daca esti incepatoare,citeste,si iar citeste iar unde nu intelegi intrebi
salve :D
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: membru nou

Mesajde aurelt60 » 28 Feb 2012, 09:33

Bine ai venit in gasca de stupari (bagabonti) draga Anca si i-ti doresc sa te indragostesti tot mai mult pe zi ce trece .....de albine si stuparit. Spune-ne mai multe despre tine, localitate,cum vrei sa arate stupina ta,eventual ceva poze despre ocupatia de apicultor. Inca o data bine ai venit! P.S.....sa ai grija la trantori ...astia umbla toata ziua depa matca.....ha..ha..ha.
Ai grija ce iti doresti pentru ca este posibil sa se indeplineasca!
aurelt60
 
Mesaje: 57
Membru din: 31 Ian 2012, 11:17
Localitate: Bragadiru, Ilfov

Re: membru nou

Mesajde EugenVoinea » 28 Feb 2012, 15:14

Draga Anca ! bine ai venit printre noi .Cu cat cunoastem mai multe despre noi , cu atat ne putem ajuta mai bine .Asa deci... tot ce stii sau nu stii despre apicultura ,intreaba si se va gasi cineva care sa te lumineze sau sa te incurce . Si inca ceva;apicultura se invata si din practica ,adica :sudoare pe frunte ,pe sprancene,gene si coltul gurii ca sa o poti sufla , noroaie in pastoral,fumarea unei tigari abia dupa terminarea unui stup ,etc,etc.dar toate se compenseaza cu acel borcan cu miere de la albinele tale. Te mai asteptam. SUCCES !
..."Invata de la vultur cand umerii ti-s grei Si dute la furnica sa vezi povara ei''... din lirica norvegiana.
Avatar utilizator
EugenVoinea
 
Mesaje: 102
Membru din: 14 Oct 2011, 17:57
Localitate: CRAIOVA

Re: membru nou

Mesajde FLORINELU » 28 Feb 2012, 22:39

bine ai venit Anca.ne multumesti pentru buna primire.cu placere,dar de unde stii daca te-amprimit si cum te-am primit?(am glumit)iti urez succes.
ma bucur ca te-ai hotarat sa te apuci de meseria asta frumoasa la 35 de ani. eu am inceput la 50 si considera ca am realizat ceva.
stau cu urecea ciulita sa aud mai multe de la tine.
iti urez multa miere pe faguri si mult noroc. :arrow: :arrow:
dai nainte cu tupeu.
Avatar utilizator
FLORINELU
 
Mesaje: 2224
Membru din: 26 Sep 2011, 18:44
Localitate: TIMISOARA

Re: membru nou

Mesajde FLORINELU » 25 Apr 2012, 16:55

nu am mai auzit nimic despre Anca cam demult. cum stai cu albinele? :?: :?:
Avatar utilizator
FLORINELU
 
Mesaje: 2224
Membru din: 26 Sep 2011, 18:44
Localitate: TIMISOARA

Re: membru nou

Mesajde stroe » 25 Apr 2012, 18:21

FLORINELU scrie:nu am mai auzit nimic despre Anca cam demult. cum stai cu albinele? :?: :?:

Probabil ca sta prea bine cu albinele si fiind deja plecata in pastoral nu mai are timp de calculator.
stroe
 
Mesaje: 313
Membru din: 09 Mar 2011, 19:48
Localitate: Teleorman

Re: membru nou

Mesajde peterneamt » 25 Apr 2012, 18:27

Salut ! Ce mai faci ?
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: membru nou

Mesajde dorindafi » 25 Apr 2012, 19:52

bun vebnit olteanco ;)
Avatar utilizator
dorindafi
 
Mesaje: 1560
Membru din: 08 Apr 2011, 20:29
Localitate: novaci-gorj 0763650092

Re: membru nou

Mesajde catalin_vl » 25 Apr 2012, 20:14

te salut si iti spun bine ai venit.
poate ne pui si ceva poze, daca ai stupii//....
''albinele au nevoie de flori ca sa traiasca si florile au nevoie de albine ca sa rodeasca''
Avatar utilizator
catalin_vl
 
Mesaje: 371
Membru din: 25 Mar 2012, 20:49
Localitate: vilcea com vladesti

Re: membru nou

Mesajde FLORINELU » 25 Apr 2012, 21:08

asa-i omul nu ne mai baga-n seama cand da de bine :roll: :lol: :lol:
Avatar utilizator
FLORINELU
 
Mesaje: 2224
Membru din: 26 Sep 2011, 18:44
Localitate: TIMISOARA

Re: membru nou

Mesajde mi_ca_el » 08 Mai 2015, 20:52

Buna seara, eu sunt Mihaela si sunt un nou membru al acestui forum. ma bucur ca am de la cine invata din tainele apiculturii si ca am cu cine sa-mi impartasesc iubirea pentru albine.
Am intrat in seara asta pe forum pentru ca am facut mai devreme o vizita dragelor mele albinute, pe care le iubesc ca pe niste copii ai mei si nu stiu cand este mai bine sa pun magazia peste stup. Mentionez ca am o singura familie de albine, deocamdata, iar aceasta este intr-un stup vertical si magazia este de 3/4. am pregatit-o weekendul trecut (fratele meu mi-a gaurit ramele, iar eu le-am insarmat si le-am lipit foitele de ceara), deci nu am faguri construiti si din acest motiv sunt in dificultatea de a lua cea mai buna decizie pentru a alege momentul punerii magaziei. Ma gandesc ca ar fi mai bine sa o pun mai inainte de inflorirea salcamului pentru a avea faguri deja construiti in momentul infloririi dar mai stiu ca albinele construiesc fagurii doar in vremea de cules, ceea ce in perioada asta mi se pare ca nu prea mai au cine stie ce flori la dispozitie.
mi_ca_el
 
Mesaje: 1
Membru din: 25 Apr 2015, 23:52


Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori