Prima pagină OFF TOPIC DONATII UMANITARE

Cunosti un caz limita ? Iti pasa de aproapele tau ? Vrei sa faci o donatie ? Cazuri disperate care se pot rezolva cu ajutorul tau...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

f f incepator

Mesajde sory » 24 Mai 2012, 19:46

de astazi vreau sa devin apicultor . dar este o meare prapastie si multe piedici pina acolo . prapastia e lipsa banilor si piedicile consta in lipsa de esperienta . dar cu ambitia mea si cu ajutorul vostru sper sa imi vad visul indeplinit . as dori sa fac un apel umanitar sa ma ajutati sa intru in bransa . nu cer bani , ci sfaturi ,carti, scule , echipament ce voua va prisosesc , dar mie imi face mare trebuinta . va multumesc anticipat . vreau sa indulcim rominia .
sory
 
Mesaje: 1
Membru din: 24 Mai 2012, 19:26

Re: f f incepator

Mesajde Dila Daniel » 24 Mai 2012, 20:35

sory scrie:de astazi vreau sa devin apicultor . dar este o meare prapastie si multe piedici pina acolo . prapastia e lipsa banilor si piedicile consta in lipsa de esperienta . dar cu ambitia mea si cu ajutorul vostru sper sa imi vad visul indeplinit . as dori sa fac un apel umanitar sa ma ajutati sa intru in bransa . nu cer bani , ci sfaturi ,carti, scule , echipament ce voua va prisosesc , dar mie imi face mare trebuinta . va multumesc anticipat . vreau sa indulcim rominia .

Bravo frate.
Nu tu salutare de bun gasit,sau o injuratura ceva...
Nu tu de-al cui esti sau de unde...
Dar in schimbi ceri....
Bravo!!! o sa curga donatiile pe tine!!!
Personal zic pas...I'm SORY
Nu sunt perfect dar sunt eu insumi...si sunt mandru de asta!
Cu stima D.D.
Avatar utilizator
Dila Daniel
 
Mesaje: 2447
Membru din: 18 Feb 2011, 22:51
Localitate: Craiova

Re: f f incepator

Mesajde redoo » 24 Mai 2012, 22:06

Dila Daniel scrie:
sory scrie:de astazi vreau sa devin apicultor . dar este o meare prapastie si multe piedici pina acolo . prapastia e lipsa banilor si piedicile consta in lipsa de esperienta . dar cu ambitia mea si cu ajutorul vostru sper sa imi vad visul indeplinit . as dori sa fac un apel umanitar sa ma ajutati sa intru in bransa . nu cer bani , ci sfaturi ,carti, scule , echipament ce voua va prisosesc , dar mie imi face mare trebuinta . va multumesc anticipat . vreau sa indulcim rominia .

Bravo frate.
Nu tu salutare de bun gasit,sau o injuratura ceva...
Nu tu de-al cui esti sau de unde...
Dar in schimbi ceri....
Bravo!!! o sa curga donatiile pe tine!!!
Personal zic pas...I'm SORY



Domnu Dila,poate este o persoana care aplica pilda biblica "Cere şi ţi se va da".
Life is BEE...utiful!!!
http://e-redoo.ro/
Avatar utilizator
redoo
 
Mesaje: 985
Membru din: 21 Mar 2011, 17:48
Localitate: bucuresti/ cartojani

Re: f f incepator

Mesajde dorindafi » 24 Mai 2012, 22:10

EU DEJA I-AM TRIMIS tot ceace trebuie pt . a se realiza omul :lol:
Avatar utilizator
dorindafi
 
Mesaje: 1560
Membru din: 08 Apr 2011, 20:29
Localitate: novaci-gorj 0763650092

Re: f f incepator

Mesajde Adi Hodis » 24 Mai 2012, 22:32

sory scrie:de astazi vreau sa devin apicultor ....

Sory ... nu sory ... io te salut !. :)
Asa e frumos, macar la primul dialog ca mai incolo vedem noi.

Foarte bine, poti sa incepi cu studiatul ca har Domnului ai info. cat te tzin puterile.
In paralal, cand iti permite timpul, dar numai daca iti permite, cauta sa lucrezi la vre-un apicultor, chiar si pt. a invatza, nu neaparat pt. bani ... vor veni si banii ca nu cred sa nu-ti dea ceva stuparul.
Abia apoi iti vor fi utile sculele ... sper ca nu te referi la scule de timplarie, ca ma dai gata !. :)
Acuma chiar daca primesti cele ce ceri ... ce stii sa faci cu ele, a ?.
D'aia zic ... invatzatura si practica mai intai !. :idea:
Albinutele = viata ... importantele albinute ... ” daca albinele ar disparea, omenirea ar mai trai 4 ani. Albert Einstein ”.
http://adihodis.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
Adi Hodis
 
Mesaje: 2937
Membru din: 03 Apr 2011, 18:40

Re: f f incepator

Mesajde Adi Hodis » 24 Mai 2012, 22:34

dorindafi scrie:EU DEJA I-AM TRIMIS tot ceace trebuie pt . a se realiza omul :lol:

Da cum ai ghicit adresa ? ... sa nu-mi zici ca le ai ca mama omida, ca si tu ma dai pe spate !. :)
Albinutele = viata ... importantele albinute ... ” daca albinele ar disparea, omenirea ar mai trai 4 ani. Albert Einstein ”.
http://adihodis.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
Adi Hodis
 
Mesaje: 2937
Membru din: 03 Apr 2011, 18:40

Re: f f incepator

Mesajde stefanmadalin » 25 Mai 2012, 00:10

:D
stefanmadalin
 
Mesaje: 1483
Membru din: 24 Feb 2012, 04:52

Re: f f incepator

Mesajde Mircea_63 » 31 Mai 2012, 13:13

Dragule (Sory), o mana intinsa trebuie sa spuna o poveste! Cugetarea nu-mi apartine, ci e din "Filantropica".

Manuta ta nu spune nici o poveste. Poate meriti pe deplin ajutorul cerut. Sa zicem ca imi imaginez un copil caruia n-a avut cine sa-i spuna una alta, despre ce si cum, iar el, cu inima curata cere ajutor si poate chiar il merita.
Cel mai valoros lucru al unui apicultor sunt cunostintele sale intr-ale stuparitului. Daca pierde cumva toate albinele, el le-ar reface, dar daca si-ar pierde ceea ce stie in scurt timp ar pierde totul.
Sa zicem ca ti-as trimite niste carti, dar unde? Sa mai zicem ca cineva ti-ar da o lada (stup) mai veche (obtii tot atata miere cat in una noua), iar altcineva ti-ar da un roi. Unde?
Poate acolo unde locuiesti nici macar nu e un loc potrivit pentru albine.
Asa ca revino cu mai multe date despre tine, despre unde locuiesti (localitate, nu adresa exacta), varsta, scoala etc si sunt sigur ca vei fi indrumat cu drag, pas cu pas si poate se va gasi cineva pe langa tine sa te ajute.
Gandeste-te ca oamenii astia sunt niste tipi credinciosi si bun la suflet, eu sunt cel mai ticalos dintre ei si uite totusi iti vorbesc, dar ajuta-ne sa o facem.

Poate esti alergic si poti muri dintr-o intepatura de albina. Serios! Hai sa stam de vorba deschis si sunt sigur ca va fi bine.
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: f f incepator

Mesajde polen34 » 01 Oct 2012, 14:24

mai intai vezi cu alergia sa nu ai probleme si apoi vezi mai departe daca te apuci sau nu de albinute:d
service gsm pentru tablete
polen34
 
Mesaje: 18
Membru din: 20 Sep 2012, 15:05


Înapoi la DONATII UMANITARE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori