Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA ORGANIZATII APICULTORI

Discutii despre organizatii , asocieri locale , judetene , regionale , legislatie etc . Apicultori trebuie sa tina seama de faptul ca unitatea inseamna reusita si performanta.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde victor s » 04 Sep 2012, 19:46

Spre rusinea mea, abia acum am auzit de aceasta asociatie ! Sper ca pe viitor sa fiu mai bine informat si de ce nu poate o colaborare cu aceasta asociatie.
Avatar utilizator
victor s
 
Mesaje: 871
Membru din: 23 Feb 2011, 22:31
Localitate: Ploiesti

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde florind » 05 Oct 2012, 13:17

Aceasta cooperativa este super din toate punctele de vedere
Sunt si eu inscris si toate actiunile sunt transparente nu ca la alte asociatii care iti impun comisioane fara un suport legal

Cu ajutorul acestei cooperative mi-am depus proiectul pentru masura 112, fara nici un fel de comision

Succes dl si dnei Stoica
Avatar utilizator
florind
 
Mesaje: 90
Membru din: 12 Aug 2011, 10:11
Localitate: Urlati

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde Dragos2006 » 05 Oct 2012, 13:34

Concret , cu ce v-au ajutat ei la depunerea dosarului pt. 112 ? au mers in locul dv. la APDRP ?
Cu ca nu va ia comision dar dv. a-ti cumparat parti sociale asa ca trebuie sa incasati profit !
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde lucky5strike » 05 Oct 2012, 19:47

In domeniul lor, totdeauna va fi loc la masa celor seriosi, responsabili si muncitori. Doar asemenea pozitii nu se ating usor.

Atata timp cat servesc interesul apicultorului, adica cine a semnat cu ei e si multumit, eu cred ca e ok.

Ce sa zic, dati stuparului ce-i al stuparului si... succes!
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde Monica Mirea » 07 Dec 2012, 16:19

Am reusit sa-mi fac timp sa citesc ceea ce s-a mai postat.
Multumim celor care au postat aprecieri la adresa serviciilor pe care ne straduim sa le facem membrilor si nu numai.
Multumim de asemenea si celor care ne-au atacat, deoarece si reclama negativa este o forma de reclama, mai ales ca a fortat mana celor care au beneficiat de servicii din partea noastra sa transmita parerea lor.
Uneori ma intreb de ce atatea atacuri urate si vehemente la adresa noastra in lumea virtuala, iar in viata reala primim din ce in ce mai multe multumiri si aprecieri de la apicultori?
Monica Mirea
 
Mesaje: 1
Membru din: 01 Ian 2012, 00:19

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde kamy » 07 Dec 2012, 16:41

Ei considerati asta ca un salut de bun venit in stil stuparesc,si albinele prima data inteapa cand te apropii de ele,mai ales daca se simt amenintate,da vad ca ati trecut cu bine testul botezului asa ca va spun bun venit!
kamy
 
Mesaje: 1879
Membru din: 18 Dec 2011, 15:30

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde Albinel » 18 Dec 2012, 20:06

Monica Mirea scrie:Am reusit sa-mi fac timp sa citesc ceea ce s-a mai postat.
Multumim celor care au postat aprecieri la adresa serviciilor pe care ne straduim sa le facem membrilor si nu numai.
Multumim de asemenea si celor care ne-au atacat, deoarece si reclama negativa este o forma de reclama, mai ales ca a fortat mana celor care au beneficiat de servicii din partea noastra sa transmita parerea lor.
Uneori ma intreb de ce atatea atacuri urate si vehemente la adresa noastra in lumea virtuala, iar in viata reala primim din ce in ce mai multe multumiri si aprecieri de la apicultori?


de putin timp am avut discutie cu doamna Roxana Stoica ,careia ii multumesc pentru amabilitate si sprijin !!
minunat ca printre noi stuparii ,mai exista si astfel de oameni ..ii felicit pentru ceea ce fac si sper ca exemplul dansilor sa fie preluat de cat mai multi !!
albina cat cuprinde..restul vine de la sine !!
Avatar utilizator
Albinel
 
Mesaje: 803
Membru din: 23 Noi 2011, 12:41
Localitate: Snagov

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde Geangu Cristian » 26 Ian 2013, 14:22

Cu respect ptr. toata lumea,sunt persoane ca si mine care au activitati ce necesita foarte mult timp ,apoi ingrijirea stupilor si a familiei mele imi omoara tot timpul liber in general nu prea mai am timp de citit de scris pe forum mai ales ca sincer nu am experienta "Greilor" la care le multumesc cu orice ocazie si la orice sfat ,ca sa indemn pe alti la chestii de care nici eu nu sunt convins sau 100% sigur deaceea tacem mai mult si intrebam din cand in cand.Altfel legat de ceea ce sa scris aici in Prahova este cunoscuta o singura asociatie in afara de A C A care este ful de membri si profita din plin de aceasta, anul care a trecut au dat banii ce se cuveneau din P N A dupa bunul plac, eu am depus facturile ptr:medicamente ,apifonda cumparata de la ei si iar hrana luata din alta parte pe numele asociatiei ptr ca ei nu mai aveau, tot ce se cuvenea ptr 70 de colonii de albine in timpul care mi sa comunicat inainte de data limita , mi s-au dat ceva bani doar ptr tratament(mavrirol,varachet) restul nu au vrut DOMNII din conducerea asociatiei de ce nu stim ;ca nu sunt actele, ca treebuia sa le dau altui membru din conducere si tot asa din cate am auzit nu sunt singurul mai sunt si altii .Eu baiat bun am platit orice taxa mi sa cerut am cumparat numere (crotale)de la ei panou ...reviste nu am primit nici macar o chitanta ptr bani si au fost ceva bani am intrebat pe unul din sefi de ce nu am primit si restul banilor ,la care dl mi-a zis ca oricum ma va exclude anul acesta ca nu trebuiau sa ma primeasca asta iau reprosat colegii din conducere .Am fugit de A C A am zis ca scap de SATANA dar am dat de TATAL SATANEI cam asa stau lucrurile prin PH care nu stiti (din alte localitati) ce sunt eu ptr acea asociatie carne de tun piata lor de desfacere si pe mine cum ma sprijina ? de ce m-am inscris intr-o asociatie nu sa fiu si eu protejat,ajutat cumva ?DE aceeea salut orice alta alternativa orice alta forma de organizre avem nevoie de oameni tineri cu conceptii normale ptr vremea in care traim pe unii domnii de care vorbeam i-au slefuit comunistii nu putem noi sa le cerem sa schimbe cumva maczul stiti....lupul isi schimba parul dar naravul....???sa cam dus dictatura nor fi simtit asta si ei ? Daca nu vedeam asta pe forum (eu nu citesc anunturi)nu stiam de aceasta cooperativa o sa-i caut sa vad ce si cum , ceva care sa ma convinga ca stiti "te frigi cu ciorba ,sufli si-n iaurt" va rog dati-mi si mie ceva detalii pe un mesaj privat despre adresa program.....si salut initiativa si multumesc forumului si cer eu scuze celor deranjati de asta mie imi este necesara treaba asta.

Sanatate si noroc doresc la toata lumea si mai ales apicultorilor cele mai bune realizari posibile.
Avatar utilizator
Geangu Cristian
 
Mesaje: 93
Membru din: 29 Mar 2011, 20:46
Localitate: Valenii de Munte jud PH

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde victor s » 26 Ian 2013, 15:06

Eu unul, sincer, nu prea am inteles nimic din ce a-ti postat aici.
Despre ce asociatie este vorba ? Sunt multe asociatii in Prahova, hai sa nu aruncam cu noroi in toate ! Fiti un pic mai concis in idee si numiti asociatia care v-a facut probleme.
Toate cele bune !
Avatar utilizator
victor s
 
Mesaje: 871
Membru din: 23 Feb 2011, 22:31
Localitate: Ploiesti

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde viorel55 » 26 Ian 2013, 15:09

Deoarece in Prahova sunt 4 asociatii care au accesat PNA, cred ca ar fi corect sa precizati despre care din ele este vorba...si eventual persoana.....
viorel55
 
Mesaje: 329
Membru din: 09 Apr 2011, 19:46
Localitate: Campina

Re: COOPERATIVA AGRICOLA JUDETUL PRAHOVA

Mesajde Geangu Cristian » 26 Ian 2013, 15:37

Asociatia este cea mai cunoscuta dupa ACA si isi desfasoara activitatea prin Ploiesti iar unul din mai marii asociatiei joaca un rol important in apicultura Prahoveana,a lucrat si la ACA in conducere ,tine si cursuri de apicultura va dati seama bine despre acesti oameni si asociatie nu dau numele asociatiei ca nu e logic nu vreau sa fac reclama buna sau rea eu am adus la cunostiinta problema mea nu generalizez nu dau in alte asociatii nu vreau sa lovesc pe nimeni
Avatar utilizator
Geangu Cristian
 
Mesaje: 93
Membru din: 29 Mar 2011, 20:46
Localitate: Valenii de Munte jud PH

Anterior

Înapoi la ORGANIZATII APICULTORI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori