Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA TRATAMENTE NATURISTE PENTRU ALBINE SI STUPARI

Discutii despre folosirea tratamentelor naturiste in combaterea diferitelor boli , la oameni si albine
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

cancer hepatic

Mesajde paul » 05 Oct 2012, 21:06

Va rog din suflet pe cei care stiti vreun tratament naturist pentru aceasta crunta boala !
Mosu' Gica , poate stii dumneata ceva ?
Va multumesc !
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: cancer hepatic

Mesajde Mircea_63 » 05 Oct 2012, 23:30

Paul, stiu ca nu asta vrei sa auzi, dar am avut in familie 2 persoane foarte dragi care au murit de cancer. Am facut tot ce am putut cu tratamente naturiste, dar totul a decurs cum au prezis doctorii. Neputinta de a-l ajuta...se stinge in bratele tale...e cumplit!

Tratament? http://www.evenimentul.ro/articol/steli ... eutul.html

Incearca orice! Daca nu se vindeca bolnavul, macar se vindeca constiita ta ca ai facut tot ce ai putut!
Vezi ca tipul asta vinde si leacuri. Cauta-l pe net!
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: cancer hepatic

Mesajde Dragos2006 » 05 Oct 2012, 23:39

Cel muribund decat sa dea banii la un excroc ca Fulga mai bine face o milostenie . Toti pacientii mei care au baut meclemurile de la el au murit la scurt timp. Numai Dumnezeu ne vindeca iar daca nu ne vindeca de suferinta trupeasca ne poate mantui sufletul.
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: cancer hepatic

Mesajde ovidiu_78 » 06 Oct 2012, 09:07

Tocmai prin suferinta trupului,a bolilor prin aia ne curateste Dumnezeu,doar sa rabdam si sa-i multumim Lui
Orice boala trupeasca nu face decit sa arata boala ce a cuprins sufletul omului,Sf Teofan Zavoratul

Citeam mai demult(acum un an si ceva) prin revista Familia Ortodoxa de ceva medic care a vindecat pe multi de cancer cu ajutorul unui tratament cu bicarbonat de sodiu,si scria lucruri incredibile,si nu numai un anume fel de cancer,zicea ca nici nu lasa sa evolueze boala si apoi se vindecau
Nu stiu sa iti zic in ce nr,dar cauta pe net referitor la asta,sau suna la redactia revistei si intreaba,sunt niste oameni foarte minunati,chiar si redactorul
Numai bine,Doamne ajuta
"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Re: cancer hepatic

Mesajde paul » 06 Oct 2012, 11:34

Este vorba de ... MAMA mea !
A contactat o hepatita cu virus C in urma cu multi ani , noi am descoperit tarziu aceasta , acum vreo 4 ani . A urmat tratamentele de intretinere , a tinut regim dar datorita varstei ... 72 de ani nu a intrat in programul de tratament pe baza de interferon !
Lucrurile au degenerat si i-au aparut analize modificate consistent iar in luna mai anul acesta a fost confirmat inceputul ... sfarsitului ! Ieri a repetat analiza si au aparut modificari ... galopante !
Stiu ca nu exista ... loc de intors , dar , sper ca printr-un astfel de tratament naturist sa pot sa mai intarzii evolutia ! Cand incepi sa numeri zilele , fiecare zi in plus este un castig ! Nu ma pot obisnui cu ideea ca in cateva luni , maximum un an sa vorbesc despre MAMA la ... a fost odata , ca-n povesti ,o familie fericita cu trei copii ,unde MAMA si TATA au facut eforturi supraomenesti sa nu duca lipsa de nimic , sa le fie bine !!! Deja de 5 ani vorbesc de TATA la ... timpul trecut ! Deosebit de greu am depasit momentul respectiv , lucru oarecum usurat de prezenta MAMEI !!!
Va rog sa-mi scuzati patetismul dar ... e vorba de MAMA !!!
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: cancer hepatic

Mesajde cristi_vidican » 09 Oct 2012, 10:22

Paul,
Mă doare pentru tine.
Chiar azi e ziua mamei mele și acum, când văd durerea ta, înțeleg ce binecuvântat sunt (deși nu merit) să am părinții în viață.
Dumnezeu să-i dea pace și cât mai multe zile bune alături de voi.
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: cancer hepatic

Mesajde stefeug » 09 Oct 2012, 10:29

Va rog sa-mi trimiteti un email cu mai multe detalii si am sa va fac unele recomandari! Oricat de dur ar suna diagnosticul, nu trebuie abandonat pacientul pana in ultima clipa!
stefeug
 
Mesaje: 85
Membru din: 09 Mai 2011, 22:46
Localitate: Focsani

Re: cancer hepatic

Mesajde balasbebe » 09 Oct 2012, 11:27

Incerc doar sa zic cate ceva. In fiecare an faceam un polen foarte amar de la o plata numita cicoare. In acest an din cauza secetei nu am mai facut. Ma gandeam la acel amestec de miere, polen si propolis, dar numai propolis pudra. Sa nu te gandesti cumva cu alcool. Am inteles ca se gaseste un extras de propolis in apa, pentru copii.
Vezi ca reteta Tatoiu, cel putin la uni a facut minuni. Nu costa mult si poti incerca. Atentie la propolis, sa nu fie luat dupa ce s-a facut tratament antivarroa, sa nu faci mai mult rau decat bine.

Aceasta reteta nu cred ca poate sa faca rau, decat sa o fortifice, sa poata prinde putere si nadejde.
Socrul era mare consumator, dar dupa ce s-a imbolnavit desi era stupar, nu putea sa ia nici macar o lingurita de miere. Poate ai sanse mai mari sa colaboreze.
Incearca si cu catina si miere. Sa-i dai orice poate sa se puna pe picioare, sa prinda putere.
Sanatate multa!
Avatar utilizator
balasbebe
 
Mesaje: 1130
Membru din: 18 Feb 2011, 07:47
Localitate: Zalau

Re: cancer hepatic

Mesajde gica.mosu » 28 Oct 2012, 22:41

Paul,i-mi pare rau ca nu am raspuns mai repede deoarece am fost plecat de acasa o perioada de timp.
Nu este usor prin ce trece mama ta si te rog sa incerci reteta cu tataneasa(de 2-3ori)+polen,si alte
retete naturiste+ceaiuri inclusiv un regim fara carne,poate se rezolva cit de cit ceva.Nu uita ca speranta
moare ultima...MULTA SANATATE-MAMEI!!!!
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: cancer hepatic

Mesajde mibu » 29 Oct 2012, 22:03

Scuze,abia acum am văzut și vreau sa-ți aduc aminte de situația din familia mea !
Ți-am trimis un mesaj ,dă-mi un semn și vorbim pe mobil !
Doamne ajută !
BLÎND DAR SIGUR !
Avatar utilizator
mibu
 
Mesaje: 454
Membru din: 02 Oct 2011, 19:32
Localitate: Tirgoviste

Re: cancer hepatic

Mesajde LUCIAN AVRAM » 29 Oct 2012, 22:16

LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: cancer hepatic

Mesajde giovanni » 24 Mar 2013, 03:22

[quote="ovidiu_78"]Tocmai prin suferinta trupului,a bolilor prin aia ne curateste Dumnezeu,doar sa rabdam si sa-i multumim Lui
Orice boala trupeasca nu face decit sa arata boala ce a cuprins sufletul omului,Sf Teofan Zavoratul

Citeam mai demult(acum un an si ceva) prin revista Familia Ortodoxa de ceva medic care a vindecat pe multi de cancer cu ajutorul unui tratament cu bicarbonat de sodiu,si scria lucruri incredibile,si nu numai un anume fel de cancer,zicea ca nici nu lasa sa evolueze boala si apoi se vindecau
Nu stiu sa iti zic in ce nr,dar cauta pe net referitor la asta,sau suna la redactia revistei si intreaba,sunt niste oameni foarte minunati,chiar si redactorul
Numai bine,Doamne ajuta[/quote

APROPO ,SUFLETUL DE CE BOALA ESTE CUPRINS CAND DAI CU PRESUPUSUL IN OAMENI CARE NU S AU ATINS CU NIMIC DE TINE, ATUNCI LA CINE TE ROGI CA LA DUMNEZEU NU CRED , FALSA SEMNATURA ,ESTE DE MASCA !
Nu intotdeauna citind poti si invata...
http://APIgiovanni.sunphoto.ro
giovanni
 
Mesaje: 344
Membru din: 12 Sep 2011, 15:58
Localitate: Albeni-Prigoria ,Gorj

Re: cancer hepatic

Mesajde ovidiu_78 » 24 Mar 2013, 03:42

Cu ce te-am jignit?!?sau m-am luat de tine cu ceva?!?nu inteleg,poate ai interpretat tu ceva gresit!!!imi cer scuze daca am lasat ceva,de cind sunt pe forum nu am zis nimic la nimeni
Imi cer scuze inca odata daca crezi ca am asa intentie,nu conteaza ce zici despre mine,cei ce ma cunosc stiu ce fel de persoana sunt,scuze
"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Re: cancer hepatic

Mesajde warre2012 » 25 Mar 2013, 00:36

paul cauta-l pe dl.ing.VICTOR BOGDAN.Are tratamente naturiste foarte eficace.Sper sa fie de folos.
warre2012
 
Mesaje: 31
Membru din: 18 Ian 2012, 20:10
Localitate: campina

Re: cancer hepatic

Mesajde murarudumitru » 25 Mar 2013, 01:20

paul scrie:Va rog din suflet pe cei care stiti vreun tratament naturist pentru aceasta crunta boala !
Mosu' Gica , poate stii dumneata ceva ?
Va multumesc !

http://www.calivitavelcu.ro/tratament-n ... t.html#top Imi pare ff rau sincer ,stiu ce innseamna asta mama mea de cancer a murit la 55 de ani eu aveam 15 ani ,eu eu era sa mor acu citiva ani dar rugaciuniile la catredala miau fost auzite ,poate confirma mitropolitul banatului,asta vreau sati spun ca cel ce poate vindeca,este bunul dumnezeu ,domne deei sanatate mamei tale
murarudumitru
 
Mesaje: 380
Membru din: 20 Oct 2012, 20:55
Localitate: gottlob

Re: cancer hepatic

Mesajde ovidiu_78 » 01 Apr 2013, 11:58

"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Următorul

Înapoi la TRATAMENTE NATURISTE PENTRU ALBINE SI STUPARI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori