Prima pagină OFF TOPIC CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE

Aici poti pune tot felul de intrebari (altele decat cele legate de apicultura) . Poti discuta cu alti apicultori despre orice iti trece prin cap.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde Alecs » 01 Dec 2012, 15:02

alt stupar scrie: :shock: Numai ca fapt divers.... cine-i numero uno la urari patriotice de 1 decembrie ?
Surpriza... :lol:

Numero unu, adica primul sunt eu.....ca initiator al topicului. Ce-am facut ? Am calcat pe bec ? :o
Alecs
 
Mesaje: 166
Membru din: 23 Feb 2011, 14:19
Localitate: Iasi

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde alt stupar » 01 Dec 2012, 15:55

Ioani scrie:A ierta in permanenta pe unii si a pedepsi exemplar numai pe altii nu este bine zic eu.

Ioani,
cu siguranta ca ai observat si dumneata ca o parte dintre noi isi gasesc menirea de a fi doar in lupte nesfarsite. Este o realitate.
La fel de real este si ca usor-usor si-au gasit locusorul pentru "nebunii" dintr-astea necenzurate:
viewforum.php?f=34 unde... Dumnezeu cu mila !
In ce priveste banul la care faci referire, a fost acordat ca urmare a unor jigniri facute in sectiunile apicole si acolo se cam schimba treaba pe ici pe colo, prin partile esentiale... sper ca reusesc sa ma fac inteles ;)
Personal, te astept cu drag sa discutam/contram/certam oe ceva ce eu zic ca macar se merita - apicultura !
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde mircea » 01 Dec 2012, 16:06

Ioani scrie:..... Din acest motiv am spus ca eu consider ca pedeapsa nu este aplicata in mod corect TUTUROR membrilor forumului

D-le Ioani
Imi pare mie sau demersul dv. , pe care l-am considerat rezonabil , se apropie de un final asteptat ?
Si ca de fiecare data este mai facil sa abandonam....vorba aia, celalalt e vinovat.

Vezi dumneata, oamenii sunt oameni . Toti la un loc, fac cat un univers, ca diversitate.
Nici in viata si cu atat mai mult pe un forum, oamenii nu pot fi asimilati cu o turma , care sa poata fi manata cum ar dori unii sau altii.
Avem un regulament, care poate fi aplicat orbeste, in litera . Dar unde am ajunge facand asta ?
De acea , aplicarea regulamentului se face in spiritul lui. Se tine cont de context, de activitatea generala, de orice element care poate fi determinant.

Cand vom intelege ca fiecare in parte reprezentam o veriga dintr-un anume lant (Stuparitul), o sa fie si mai bine.
Pana atunci sa fim atenti ce veriga rupem sau daca chiar trebuie rupt ceva .

Asa ca vorba unui stimabil coleg , IMPLICARE, ....nu abandon !
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde paul » 01 Dec 2012, 16:26

Ioani scrie: Din acest motiv am decis sa ma retrag de pe toate topicurile de scandal pt a nu mai pune in continuare gaz pe foc si sa mi indrept atentia catre topicurile de apicultura unde voi posta functie de interesele mele.
Toate cele bune!

"domnule" :shock: Ioani ,
Mai de dimineata , citesc fraza asta si ... am fost de acord cu ea ! Cred ca-i primul lucru din postarile tale in care ... gandim la fel !!!
Ce n-am inteles ? De ce te-ai razgandit in cateva ore ???
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde paul » 01 Dec 2012, 16:38

Ioani scrie: Nu am cum sa nu observ ca atunci cand eu ma contram cu kamy si compania foarte putini dintre colegi au venit sa sprijine ideile sustinute de mine. Chestia asta ma duce la o singura concluzie ca eu am gresit prin acest demers (de bun simt zic eu) al meu si ca voi aveti dreptate. Probabil ca celorlalti nu le pasa sau sunt de partea voastra, altfel nu mi pot explica lipsa asta acuta de reactie, de anticorpi. Iar daca totul este ok, pt toti.... atunci cine sunt eu ca sa mai incerc sa schimb lucrurile? Ce rost are sa ma lansez in lupte aiurea si sa mi fac dusmani inutil? Se spune ca atunci cand nu poti schimba lucrurile trebuie sa te adaptezi sau sa te retragi.

Toate cele bune!

"domnule" :shock: Ioani ,
Sa inteleg ca ai vrut sa fii fitilul pe care ceilalti colegi trebuiau sa-l aprinda ??? Sa inteleg ca esti suparat pe faptul ca ai vrut sa scoti castanele din focul pe care singur l-ai aprins ,cu mana colegilor iar acestia au zis ... pas ? :oops:
"domnule" :shock: Ioani ... povestea lui don Quijote are niste talcuri ! Ferice de cei care le pot descifra ... Imi pare rau ca nu te numeri printre ... "intelegatori"!!!
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde XXL » 01 Dec 2012, 16:39

...dk spiritul regulamentului permite
mesajele denigratoare din semnatura
si circul care e pe aici de circa un an
inseamna ca ... tot ce aduce click-uri,
este in spiritul regulamentului
...probabil daca era mai rau
nu era asa bine
Avatar utilizator
XXL
 
Mesaje: 484
Membru din: 26 Feb 2011, 20:24
Localitate: filipesti-PRAHOVA

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde paul » 01 Dec 2012, 16:52

Ioani scrie: Din punctul asta de vedere daca as fi rau as putea trage concluzia ca moderatorii protejeaza marlania aplicand o dubla masura atunci cand aplica pedepsele. Adica pe unii ii iarta la nesfarsit indiferent ce fac si cat sar calul iar pe altii ii pedepsesc imediat, crunt si ,,exemplar" la cea mai umila abatere.
Toate cele bune!

"domnule" :shock: Ioani , pentru ceva asemanator Marian Sima a fost banat ... 8 zile :!: Dumneata ... ai fost mangaiat parinteste pe cap :idea: Ai intrat pe contrasens si militienii au fost deosebit de ingaduitori cu dumneata , n-ai luat nici macar un avertisment ... :oops: Cred ca au fost cuceriti de caracterul tau ... "ingenuu" :lol:
Nu te-am vazut sa protestezi pentru masura ... "muma" !!!
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde paul » 01 Dec 2012, 17:00

Ioani scrie: Inchei dorindu va sa aveti un forum asa cum il meritati si cerandu mi scuze pt demersul acesta ,,educativ" care se pare ca mai mult a deranjat decat a ajutat.
Toate cele bune!

Multumim frumos ... pentru urari ! Am putea accepta si "scuzele" dar se pare ca nu-s decat un balon de sapun !
"domnule" :shock: Ioani , FORUMUL acesta este ... precum viata !!! Cu bune si cu rele ...
Daca 3000 de suflete iubesc forumul acesta , care-i problema dumitale ???
Cu deosebit respect va recomand sa incepeti "demersurile educative" cu propria persoana si apoi sa le continuati cu ... descendentii !!! Va rog eu frumos !!!
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde mircea » 01 Dec 2012, 17:01

paul scrie:
Ioani scrie: Din punctul asta de vedere daca as fi rau as putea trage concluzia ca moderatorii protejeaza marlania aplicand o dubla masura atunci cand aplica pedepsele. Adica pe unii ii iarta la nesfarsit indiferent ce fac si cat sar calul iar pe altii ii pedepsesc imediat, crunt si ,,exemplar" la cea mai umila abatere.
Toate cele bune!

"domnule" :shock: Ioani , pentru ceva asemanator Marian Sima a fost banat ... 8 zile :!: Dumneata ... ai fost mangaiat parinteste pe cap :idea: Ai intrat pe contrasens si militienii au fost deosebit de ingaduitori cu dumneata , n-ai luat nici macar un avertisment ... :oops: Cred ca au fost cuceriti de caracterul tau ... "ingenuu" :lol:
Nu te-am vazut sa protestezi pentru masura ... "muma" !!!

Paule, crezi ca dupa 30 de min. de PAUZA , revii cu o alta atitudine si dator catre mine cu un cozonac de ala pufos , cum numai moldovenii stiu sa faca ?
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde paul » 01 Dec 2012, 17:41

mircea scrie:Paule, crezi ca dupa 30 de min. de PAUZA , revii cu o alta atitudine si dator catre mine cu un cozonac de ala pufos , cum numai moldovenii stiu sa faca ?

Neaparat sa-mi trimiteti adresa pe MP !!!
Bineinteles ca o sa-l primiti cu o zi , maximum doua , inainte de Craciun !!! Cum ii scoate din cuptor , impachetez unul fierbinte il pun la curier si in maximum 3 ore este la dumneavoastra .Insotit si de o sticla cu vin din '98 , productie proprie ! Vinu-i bonus !!! :lol:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde LUCIAN AVRAM » 01 Dec 2012, 17:59

baaaa ce faci mah , numai la marele sef trimiti cadouri , de nasul tau ai uitat , :(
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde kamy » 01 Dec 2012, 18:03

ioani scrie
Kamy, mai citeste inca odata mesajul meu, ca nu l ai inteles. Iti fac si tie aceiasi invitatie ca si amicilor tai. Te astept sa mi spui face to face toate mizeriile astea pe care le debitezi. Daca ai atat de mult tupeu, te astept sa vad cat de curajos esti sa ma jignesti cand vei fi fata in fata cu mine. Pt restul nu ma mai obosesc sa raspund.

ioani prietene nu sufar de dubla personalitate adica una pe forum si alta in realitate,ma simt magulit ca doar mie imi raspunzi,da de fapt nici mie nu-mi raspunzi,aluneci ca pestele de la afirmatiile pe care le faci ,spui ca n-ai nimic cu nimeni ,in urmatoarea fraza te contrazici,te plangi ca esti jignit,nu vin cu citate ca-i pacat sa incarcam forumu de pomana,dca ai fi tu moderator ai face ai drege si-ntradevar cand esti intrebat o dregi ca altul a fost interesu,io nu am nici-o treaba da cand o faci cu mana ta si altii sant de vina?la capitolul tupeu sa concurez cu tine ar fi ca un concurs de cunostinte in care sa concurez io taranu kamy impotriva pictorului si sa mai fac si afirmatii de genu ,,te mananc cu fulgi cu tot,,!vezi-ti nenicule de treaba ta sper sa ai si o alta decat ce-am vazut pana aci si-ti promit ca nimeni nu mai are treaba cu tine decat atunci cand tii cu tot dinadinsul!
P.S.uite ca sa nu spui ca beau bier cu fugitii!
0740001903,orange;0760960900 cosmo!
kamy
 
Mesaje: 1879
Membru din: 18 Dec 2011, 15:30

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde paul » 01 Dec 2012, 18:08

LUCIAN AVRAM scrie:baaaa ce faci mah , numai la marele sef trimiti cadouri , de nasul tau ai uitat , :(

In primul rand , vezi ca esti ... off topic ! Si te raporteaza "domnul" :shock: Ioani ...
In randul doi , banca de la geam , odata vede nasul ... :idea: Daca aseara faceai tac pac ... cozonacul si vinul erau ale tale :lol: Ai vazut , daca Marele Sef s-a indurat ... a primit si bonus :lol:
Facem altfel ... fiftey-fiftey . Stii ca-mi place ideea ... Trimiti la finu' o ciozvarta de mistret si in contrapartida finu' trimite la nasu' un cozonac si o sticla cu vin ! Te bagi ???
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde kamy » 01 Dec 2012, 18:14

paul scrie:
LUCIAN AVRAM scrie:baaaa ce faci mah , numai la marele sef trimiti cadouri , de nasul tau ai uitat , :(

In primul rand , vezi ca esti ... off topic ! Si te raporteaza "domnul" :shock: Ioani ...
In randul doi , banca de la geam , odata vede nasul ... :idea: Daca aseara faceai tac pac ... cozonacul si vinul erau ale tale :lol: Ai vazut , daca Marele Sef s-a indurat ... a primit si bonus :lol:
Facem altfel ... fiftey-fiftey . Stii ca-mi place ideea ... Trimiti la finu' o ciozvarta de mistret si in contrapartida finu' trimite la nasu' un cozonac si o sticla cu vin ! Te bagi ???

bai frate voi chiar n-aveti cei sapte ani de-acasa veniti si ne dati cu bunataturi pe sub nas,voi nu va ganditi ca putem saliva p-acilea,sau sa pierdem careva,sau vreti sa va pun o poza?
kamy
 
Mesaje: 1879
Membru din: 18 Dec 2011, 15:30

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde LUCIAN AVRAM » 01 Dec 2012, 18:21

paul scrie:
LUCIAN AVRAM scrie:baaaa ce faci mah , numai la marele sef trimiti cadouri , de nasul tau ai uitat , :(

In primul rand , vezi ca esti ... off topic ! Si te raporteaza "domnul" :shock: Ioani ...
In randul doi , banca de la geam , odata vede nasul ... Daca aseara faceai tac pac ... cozonacul si vinul erau ale tale :lol: Ai vazut , daca Marele Sef s-a indurat ... a primit si bonus
Facem altfel ... fiftey-fiftey . Stii ca-mi place ideea ... Trimiti la finu' o ciozvarta de mistret si in contrapartida finu' trimite la nasu' un cozonac si o sticla cu vin ! Te bagi ???



bah , nu ma bag , si iti spun si de ce : cei mai buni cozonaci din lumea asta-i face mama mea , , cel mai bun vin il face tata , o ciosvarta de mistret dau , dar stii in ce conditii , la mine la ferma , doua zile si doua nopti , te bagi ? :) si care se mai baga ? :)
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: Cei 7 ani de acasa si apicultura...

Mesajde kamy » 01 Dec 2012, 18:24

poate te alegi cu invitati cat la o nunta fara dar!
kamy
 
Mesaje: 1879
Membru din: 18 Dec 2011, 15:30

AnteriorUrmătorul

Înapoi la CAFENEA - DISCUTII DESPRE ORICE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori