Prima pagină OFF TOPIC NEURONU` ZAMBARET

Faze haioase , bancuri , video funny , divertisment , imagini si poze hazlii . Sa rada si neuronu` in tine .....
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Omul invizibil

Mesajde MyBees » 06 Dec 2012, 21:43

Luati-va o pauza de zece minute pentru destindere, pentru o sesiune de "mimica robotica" in compania omului invizibil din Secui, la 15 km de Craiova (Nu va mai uitati dupa el, doar v-am spus ca e invizibil...)

Incercati sa urmariti pana la capat. Merita. :lol:



06:20 | "Ma tortureaza zi si noapte… Si de atunci m-au folosit. Daca dumnevoastra va vine sa credeti, si aici casa asta si tot ce e …. E plin de componente biologice, componente biologice pentru arme biologice, pentru arme hidrobiologice, … eu … sunt si pescar si stand mult in jurul lacului, a… au facut si treaba sta. Da’ n-au control. Deci s-a pierdut de sub control problema… Si… m-au folosit…"

Bai! Cei doi ochi sunt impartiti in trei, sa va fie clar, da?
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life"
---
my flickr | my facebook | my pinterest | my blog | my YM: MyBees_ro@yahoo.com | my Google+
Avatar utilizator
MyBees
 
Mesaje: 1285
Membru din: 23 Feb 2011, 13:01
Localitate: Bucuresti, stupina in Dambovita

Re: Omul invizibil

Mesajde victor s » 07 Dec 2012, 13:53

Acest personaj ar trebui racordat la reteaua nationala de electricitate...la cate '' flash-uri'' scoate pe secunda, ar fi dat contorul peste cap... :lol:
Doamne ce tie si cu nebunii astia... :lol:
Avatar utilizator
victor s
 
Mesaje: 871
Membru din: 23 Feb 2011, 22:31
Localitate: Ploiesti

Re: Omul invizibil

Mesajde Ioan Guist » 07 Dec 2012, 14:42

Dupa ce razi cu pofta, dupa ce te ...distrezi, urmeaza si cealalta fatzeta, cea invizibila.Mila adica.
Stau si ma gandesc ce s-a putut intampla in mintea unui astfel de om.Cred ca coplexitatea mintii umane se poate deregla oricand.Iar motivele sunt multe si necunoscute.
Intrebarea este cati dintre noi suntem dereglati deja ? Deocamdata ....invizibili.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Omul invizibil

Mesajde kamy » 07 Dec 2012, 15:04

Ioan Guist scrie:Dupa ce razi cu pofta, dupa ce te ...distrezi, urmeaza si cealalta fatzeta, cea invizibila.Mila adica.
Stau si ma gandesc ce s-a putut intampla in mintea unui astfel de om.Cred ca coplexitatea mintii umane se poate deregla oricand.Iar motivele sunt multe si necunoscute.
Intrebarea este cati dintre noi suntem dereglati deja ? Deocamdata ....invizibili.

E greu raspunsu da putem inversa intrebarea ,,,cati santem sanatosi?,, atunci e muuult mai simplu,atat de simplu ca nu mai raspunde nimeni!
In 2000 am facut vizitele pentru cat D,si am ajuns la ala cu capu,si a inceput cu intrebarile la foc automat,nu ti-e frica menu te urmareste cineva,samd,da la un moment dat ma-ntreaba,,esti normal,, io raspund scurt ,,nu,, nse uita la mine peste ochelari cerand o justificare ,,daca eram normal plecam demult din tara asta,, ,,hai pleaca esti liber,,
kamy
 
Mesaje: 1879
Membru din: 18 Dec 2011, 15:30

Re: Omul invizibil

Mesajde MyBees » 07 Dec 2012, 16:07

Da, am trait/traiesc si eu un profund sentiment de mila. Cred ca nu e om sa nu simta asta, intr-o masura mai mica sau mai mare. Insa recunosc ca demult nu am mai ras cu o asemenea pofta. Nu de boala omului.

Ioan Guist scrie:Intrebarea este cati dintre noi suntem dereglati deja ? Deocamdata ....invizibili.

Nu am pus intamplator acest film.
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life"
---
my flickr | my facebook | my pinterest | my blog | my YM: MyBees_ro@yahoo.com | my Google+
Avatar utilizator
MyBees
 
Mesaje: 1285
Membru din: 23 Feb 2011, 13:01
Localitate: Bucuresti, stupina in Dambovita

Re: Omul invizibil

Mesajde Ioan Guist » 07 Dec 2012, 16:50

MyBees,
Nu am scris sa-ti scot ochii.Intradevar se poate rade cu gura pana la urechi.Numai ca...na... am ramas pe ganduri.
Un handicap locomotor te incetineste , te intrerupe in ritm.Dar un handi-cap, te rupe de ai tai , de realitate.Trebuie sa fie crud.
Am cateva cunostinte ce au copii cu probleme.Parintii sunt extrem de dedicati si rabdatori.Un astfel de caz poate schimba radical o familie.
In sfarsit, e grele.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Omul invizibil

Mesajde clabescu.marius » 07 Dec 2012, 17:12

Sincer omul nu pare chiar lipsit de educatie,foloseste niste expresii care arata ca nu este incult,doar ca boala de care sufera este grea...Pacat ca se poate ajunge asa,si intradevar iti aduce in suflet sentimentul de mila.
Când îmi face vre-o figură
Vreo albină oarecare,
Generos, pe-nţepătură,
Pun tot eu un praf de sare.
Avatar utilizator
clabescu.marius
 
Mesaje: 185
Membru din: 02 Aug 2011, 19:16
Localitate: Breaza Jud.Prahova

Re: Omul invizibil

Mesajde alt stupar » 07 Dec 2012, 21:31

Dincolo de faptul ca omul sufera de o boala si, ca orisice bolnav, ar trebui sa beneficieze de ingrijiri medicale, ganditi-va ca zilnic institutiile statului sunt bombardate cu reclamatii si sesizari de la astfel de oameni, pe teme care mai de care mai "interesante"
Pe vremea cand lucram in administatie publica, coleg de birou fiind cu responsabilul pe Asistenta Sociala, am vazut ce urmari au putut avea niste reclamatii pe la fel si fel de ministere ale unei nebune sadea dar nedeclarata dpdv medical ( sustinea printre altele ca e fiica nelegitima a Regelui Mihai ) cu privire la abuzurile la care a fost supusa de politie, procuratura, pompieri, etc.

Altfel... cu siguranta ati observat o trasatura comuna a celor bolnavi mintali: in general fizionomia nu le tradeaza varsta, este dificil de facut o aproximare.
Cel mai probabil, pentru ei timpul curge "altfel"
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: Omul invizibil

Mesajde delorin I » 07 Dec 2012, 21:54

Si eu lucrez uneori cu oamenii si este realmente dramatic cate cazuri de astfel de oameni..care traiesc sib psihoza asta a armei biologice sunt...Unii dintre ei...evident sunt intelectuali rasati, experti in tot felul de chestii..care au luat-o razna...incat este incredibil unde se poate ajunge!
Si nu ma pot gandi decat la cazul Eminescu ...Am facut candva o vizita la Arhivele Nationale, unde se pastreaza un document...extrem de interesant...ultima discutie a lui Eminescu cu doctorul curant. Cine esti? MAtei BASARAB! DE CE ESTI AICI - AM INVENTAT STILOUL..SAU CEVA DE GENUL ASTA! EU AM INVATAT SA nu mai rad...Intre genialitate si nebunie...e un pas atat de mic....si e suficienta o deziluzie personala care sa declanseze NEBUNIA! Te gandesti ca multi dintre acesti oameni care vorbesc despre arma biologice nu citesc teoriile conspiratiei, nu au idee ce sunt- si totusi traiesc sub teama existentei lor!
Sezi bland si continua! NU moare Moldovanul cand vrea Mayasul!

“Tracii mai povestesc că teritoriile de dincolo de Istru ar fi ocupate de albine şi că din această cauză oamenii n-ar putea merge de ele mai departe“
(Herodot, Istorii, V.10)
Avatar utilizator
delorin I
 
Mesaje: 2676
Membru din: 17 Iul 2012, 16:55
Localitate: Bucuresti/Comanesti-Bacau

Re: Omul invizibil

Mesajde paul » 07 Dec 2012, 22:09

O minte ... sclipitoare !!!
Datorita acestui fapt ... a inceput sa-i fileze o lampa !
Caz adevarat ... in urbea-mi natala in vremea copilariei si a adolescentei mele era un nene ... Titi Busuioc !!! Acest nene mereu ... rumega ceva ! Erau ... formule matematice !!!
Se spunea ca a invatat matematica de la un profesor neamt ... in lagar !
Noi , baietii mai sugubeti am vrut sa probam ... adevarul ! La mate eram ... bata ! Primeam tema pt. acasa la mate , mergeam la tutungerie si cumparam 2-3 tigari si ... la nea Titi !!! Ii dadeam tigarile , ne asezam la masa , enuntam problema sau exercitiul si ... ne conducea cu toata demonstratia pana la final ! Nu-i citeam enuntul de doua ori !
Marele mister al profului de mate era ... cum tema pt. acasa era beton iar cand ne scotea la tabla ... eram bate 8-)
Toata lumea ii spunea ... Titi Nebunu' :evil: Ma intrebam si eu ... daca asa arata un nebun !!!
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: Omul invizibil

Mesajde proapis13 » 07 Dec 2012, 22:19

Pentru mine astfel de oameni sunt interesanti
De cele mai multe ori fac dovada de un limbaj elevat,cei ce se cred urmasii unor clasici
iar ceilalti au cunostinta despre date si detalii tehnice despre mecanica sau tehnica

Cei ce fac pastoral la PODENI - Mehedinti au cunoscut-o pe ,,nebuna'' de la marginea satului
ce ,,se judeca'' cu statul roman de peste 20 de ani deoarece acesta i-a ,,furat '' patentul de
fabricare a energiei
Ei bine femeia asta umbla toata ziua cu un radio fara baterii pe care il tine cat mai aproape de ureche si pretinde nici mai mult nici mai putin ca aparatul ei este alimentat direct de la.....energia emisa de scoarta pamintului

Multi radem cind auzim una ca asta insa s-au demonstrat stiintific cele spuse de ea :!:
Ca si chestie femeia a fost in tinerete....profesoara de limba romana...nu de fizica...

Anul acesta m-am intalnit cu ea intamplator in centrul orasului ....era imbracata curatel si tot cu radioul la ureche....m-a recunoscut
Stiti ce m-a intrebat??....De ce nu ne-am dus anul asta cu stupii in pastoral le ea pe proprietate :shock: asa am ramas
Ce stiri asculti?? am intrebat-o...Cica vine..... sfirsitul lumii...Si vine????.....A dat din cap ca nu si a plecat mai departe ca o naluca

Sunt oare ei chiar atat de nebuni sau doar locuiesc la limita dintre doua lumi;cea reala si....alta dimensiune??????
salve :D
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Omul invizibil

Mesajde Mircea_63 » 07 Dec 2012, 22:45

Exista intradevar fata amuzanta, mai exista fata compasiunii, dar exista si fata furiei. Cand ai de-a face cu asa ceva e greu de depasit cand esti implicat, eventual vizat.
Concret, opresc sa pun benzina si pe partea cealalta a pompei, o ruda prin alianta aliantei. Il salut, il intreb de sanatate si imi vad de drum. Stiam ca e cam intr-o dunga, dar nu ...ei bine, am aflat apoi ca si-a batut nevasta pe motiv ca m-a pus sa-l urmaresc. Pana l-a urma ar fi crezut-o ca nu ea m-a pus, dar sunt...de la NASA si sa aibe grija sa nu ma mai duc pe la ei. Pana atunci fusesem mai mult sofer pentru altii din familie, dar chiar nu l-am mai vazut.

Cu altul, tip de discutie:
- Sunt bolnav, otravit cu sulf mai exact.
-Cum asa, de unde te-ai "otravit"?
- Nevasta imi pune sulf in mancare.
-De unde stii? Ti-a spus ea? Sau ai prins-o?
-Aaaah pai am si batut-o, dar ce crezi ca-i proasta sa recunoasca?


Sa ai unul din asta in vecinate sau familie chiar, si sa i se puna pata pe tine...e naspa. Uiti de compasiune si te apuca furia.

Si apoi...nebunul nu e chiar nebun intotdeauna. Una din sat dusa rau, are fixul sa se certe din senin cu te miri cine pe motiv ca ar avea ceva cu copii ei. Lumea din sat o stie si n-o baga in seama. Pana intr-o zi cand s-a luat de unul mai nou, care nu-i stia damblaua. Tipa nu s-a lasat pana n-a incasat vreo doua picioare `n c.. de la individ. Dar de atunci, cand il vede ii trec din senin pandaliile chiar daca e in plina manifestare, iar in prezenta lui se poarta absolut normal.

Cica D-zeu, cand vrea sa-si bata joc de cineva, ii ia mintile. Nu mainile, nu picioarele! Mintile!
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Omul invizibil

Mesajde delorin I » 07 Dec 2012, 23:12

MIrcea...crezi ca isi bate joc de el? O familie intreaga cel putin patimeste! Si nu e usor....tu poate treci intampaltor si esti victima colaterala cateva clipe...dar cei care stau cu ei in casa?
Sezi bland si continua! NU moare Moldovanul cand vrea Mayasul!

“Tracii mai povestesc că teritoriile de dincolo de Istru ar fi ocupate de albine şi că din această cauză oamenii n-ar putea merge de ele mai departe“
(Herodot, Istorii, V.10)
Avatar utilizator
delorin I
 
Mesaje: 2676
Membru din: 17 Iul 2012, 16:55
Localitate: Bucuresti/Comanesti-Bacau

Re: Omul invizibil

Mesajde Mircea_63 » 07 Dec 2012, 23:15

Daca te referi la "D-zeu, cand vrea sa-si bata joc..." e o vorba din folclor, nu-mi apartine. Eu doar am citat-o.
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Omul invizibil

Mesajde iunicu » 08 Dec 2012, 16:39

Mai oameni, ce va faceti atatea griji? Omul asta este fericit. Traieste o conspiratie mondiala in care este pionul principal, nimeni nu ii poate face rau findca este protejat. Acest om este mai important decat noi toti de pe aici.
Odihneste-te in pace Gica!
Odihneste-te in pace Kamy!
Avatar utilizator
iunicu
 
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Oct 2011, 12:59
Localitate: Silistea Snagovului(IF) 38 ani


Înapoi la NEURONU` ZAMBARET



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori