Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINA APICULTORULUI INCEPATOR

Aceasta sectiune este dedicata apicultorilor aflati la inceput de drum .Aici se pot adresa intrebari oricat de simple ...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Model stupi

Mesajde ignatov andrei » 04 Noi 2018, 13:17

Lukyan scrie:Asa este Shrek incerc sa folosesc ce mi se potriveste zonei unde sunt si timpului pe care il acord acestei activitati (nu traiesc din apicultura) , caci despre "meserie" mai am multe intepaturi de luat si multa munca pina sa ma pot considera un apicultor desi au trecut 3 ani si am reusit sa fac cate ceva .
Multam de incurajari si iernare usoara tuturor!


Ia te uita frate, bacauan de-al meu (nascut in Plopana, locuit pe Mioritei pana in 1968)
E cam frig pe la Magura, dar daca te tin "cercurile de la cap", treci pe ME, dar sa nu iernezi familii mai slabe de 10 rame ME (echivalentul a 7-8 rame Dadant) cu corp de miere deasupra.
Bafta!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Model stupi

Mesajde Lukyan » 04 Noi 2018, 14:14

Multam de sfat , acolo as fi vrut sieu sa ajung dar mai am de mancat ceva pina sa pot avea ME,
Ce coincidenta eu sunt nascut cateva sate mai incolo de Plopana in Vaslui, si am locuit in Bacau ,46 ani, pina acum 3 ani cand mi-am facut casa in Magura.
De Plopana ma leaga cele mai frumoase amintiri din copilarie cand se facea practica agricola la mere, avea ceva legaturi IAS Traian.
Ganduri bune!
Lukyan
 
Mesaje: 30
Membru din: 06 Sep 2016, 23:15
Localitate: Magura , jud. Bacau

Anterior

Înapoi la PAGINA APICULTORULUI INCEPATOR



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori