Prima pagină TARGURI APICOLE SI INTALNIRI TARGURI SI EVENIMENTE APICOLE

Aceasta rubrica se vrea a fi un altfel de calendar apicol...adica unul scris de catre apicultori. Evenimente apicole, targuri de apicultura, simpozioane...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Targ apicol editia I, Vaslui 24-25 februarie 2018

Mesajde Onomeus.ro » 29 Ian 2018, 13:29

Targ apicol editia 1 in Vaslui, in perioada 24-25 feb 2018, organizator SC ONOMEUS SRL, pentru detalii si rezervari la tel: 0746943948 sau 0746419786, email : contact@onomeus.ro
Onomeus.ro
 
Mesaje: 17
Membru din: 29 Ian 2018, 13:25

Re: Targ apicol editia I, Vaslui 24-25 februarie 2018

Mesajde Cristi Ciocoiu » 29 Ian 2018, 16:15

Felicitari pentru initiativa. La cati apicultori sunt in zona Vaslui chiar ma intrebam de ce nu se face si aici un targ apicol.
Cristi Ciocoiu
 

Re: Targ apicol editia I, Vaslui 24-25 februarie 2018

Mesajde ignatov andrei » 02 Feb 2018, 19:09

Bafta, mai oameni buni!
Era timpul!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Targ apicol editia I, Vaslui 24-25 februarie 2018

Mesajde Onomeus.ro » 03 Feb 2018, 11:45

ignatov andrei scrie:Bafta, mai oameni buni!
Era timpul!


Multumim, va asteptam la targ :D :D
Onomeus.ro
 
Mesaje: 17
Membru din: 29 Ian 2018, 13:25

Re: Targ apicol editia I, Vaslui 24-25 februarie 2018

Mesajde ignatov andrei » 03 Feb 2018, 15:04

Onomeus.ro scrie:
ignatov andrei scrie:Bafta, mai oameni buni!
Era timpul!


Multumim, va asteptam la targ :D :D


Vine baiatul!!!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Targ apicol editia I, Vaslui 24-25 februarie 2018

Mesajde Onomeus.ro » 06 Feb 2018, 10:35

Poate sa ma ajute un moderator cu schimbarea pozei cu afisul ? Sau stearsa postarea aceea pentru a adauga afisul corect. Multumesc
Onomeus.ro
 
Mesaje: 17
Membru din: 29 Ian 2018, 13:25

Re: Targ apicol editia I, Vaslui 24-25 februarie 2018

Mesajde teinegru64 » 06 Feb 2018, 21:39

http://www.vremeanoua.ro/prima-editie-a ... i-din-tara
....si un comentariu : ,, Dan Cristi • 14 ore în urmă


Apisrom nu este partener, ci eventual simplu expozant.''
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: Targ apicol editia I, Vaslui 24-25 februarie 2018

Mesajde Onomeus.ro » 07 Feb 2018, 13:01

teinegru64 scrie:http://www.vremeanoua.ro/prima-editie-a-targului-apicol-din-vaslui-va-reuni-cei-mai-importanti-producatori-si-comercianti-din-tara
....si un comentariu : ,, Dan Cristi • 14 ore în urmă


Apisrom nu este partener, ci eventual simplu expozant.''


A fost o greseala din partea noastra, am solicitat unui admin sa modifice afisul pentru ca nu pot sa il sterg, dar nu mi-a raspuns nimeni !
Onomeus.ro
 
Mesaje: 17
Membru din: 29 Ian 2018, 13:25

Re: Targ apicol editia I, Vaslui 24-25 februarie 2018

Mesajde Onomeus.ro » 10 Feb 2018, 10:53

Imagine
Onomeus.ro
 
Mesaje: 17
Membru din: 29 Ian 2018, 13:25

Re: Targ apicol editia I, Vaslui 24-25 februarie 2018

Mesajde Apisprod » 20 Feb 2018, 11:08

"Cu parere de rau desi comfirmasem prezenta la acest nou targ ,sunt pus in dificultate acum de telefonul pe care l-am primit de la organizatorul targului de la Iasi prin care eram anuntat ca nu ma pot prezenta la targul de la Iasi daca merg la targul de la Vaslui. Cu un pic de talent vom pacali acest aspect dar nu mi se pare fairplay sa te comporti asa fata de cei care au platit an de an taxa de participare la Iasi contribuind in acest fel cu totii (comerciantii si apicultorii) la dezvoltarea acestui targ , iar acum cand apare un targ in judetul cu cele mai multe familii de albine la nivel national si am putea cu totii (comercianti si apicultori) sa avem de castigat ne trezim in aceasta situatie jenanta de a retracta ceea ce confirmasem , de a gasi solutii nefiresti pentru a onora invitatia de la Vaslui si de a evita sanctiunea impusa de cel de la Iasi . V a doresc totusi succes.
Daca sunteti interesati va pot oferi inregistrarea convorbirii" - preluat de pe un alt forum.

Este adevarat ? Au mai fost sunati colegi pentru amenintari ?
Apisprod
 
Mesaje: 1
Membru din: 20 Feb 2018, 11:06

Re: Targ apicol editia I, Vaslui 24-25 februarie 2018

Mesajde undercover » 21 Feb 2018, 22:16

Apisprod scrie:"Cu parere de rau desi comfirmasem prezenta la acest nou targ ,sunt pus in dificultate acum de telefonul pe care l-am primit de la organizatorul targului de la Iasi prin care eram anuntat ca nu ma pot prezenta la targul de la Iasi daca merg la targul de la Vaslui. Cu un pic de talent vom pacali acest aspect dar nu mi se pare fairplay sa te comporti asa fata de cei care au platit an de an taxa de participare la Iasi contribuind in acest fel cu totii (comerciantii si apicultorii) la dezvoltarea acestui targ , iar acum cand apare un targ in judetul cu cele mai multe familii de albine la nivel national si am putea cu totii (comercianti si apicultori) sa avem de castigat ne trezim in aceasta situatie jenanta de a retracta ceea ce confirmasem , de a gasi solutii nefiresti pentru a onora invitatia de la Vaslui si de a evita sanctiunea impusa de cel de la Iasi . V a doresc totusi succes.
Daca sunteti interesati va pot oferi inregistrarea convorbirii" - preluat de pe un alt forum.

Este adevarat ? Au mai fost sunati colegi pentru amenintari ?



Da este adevarat, am sunat eu pentru rezervare de stand saptamana trecuta, vineri mai exact, la Iasi si exact ce spune acel comerciant am patit si eu. Nu mi s-a parut normal sa ma puna sa aleg unde vreau sa merg, fiind relativ aproape de iasi, nu strica daca mergeam la vaslui. Traim intr-o tara libera, unde avem dreptul si libertatea sa alegem. Ma pune intr-o postura proasta acest organizator de la iasi (nu ii dau numele dar cred ca stiti despre cine este vorba) sa ma gandesc ce fac in continuare. Am ajuns sa imi fac cont fals tocmai pentru a nu sti cine sunt, ca sa nu imi interzica sa particip la targ la iasi. In halul asta am ajuns? Sa ne ascundem de frica? Sa ne facem conturi anonime sa nu fim taxati? Am platit anual taxa la targul de la iasi, chiar daca a suferit modificari de pret, nu am comentat. In domeniul nostru ar trebuie sa avem respect unul fata de celalalt si ma gandesc serios sa nu am de-a face pe viitor cu oameni ca dumneavoastra si sa merg la targurile unde nu sunt organizatori care apeleaza la metode de santajare. Urat domnule organizator!
undercover
 
Mesaje: 1
Membru din: 21 Feb 2018, 22:06

Re: Targ apicol editia I, Vaslui 24-25 februarie 2018

Mesajde ioanpuiu » 21 Feb 2018, 23:27

undercover scrie:Traim intr-o tara libera, unde avem dreptul si libertatea sa alegem. Ma pune intr-o postura proasta acest organizator de la iasi (nu ii dau numele dar cred ca stiti despre cine este vorba) sa ma gandesc ce fac in continuare. Am ajuns sa imi fac cont fals tocmai pentru a nu sti cine sunt, ca sa nu imi interzica sa particip la targ la iasi. In halul asta am ajuns? Sa ne ascundem de frica? Sa ne facem conturi anonime sa nu fim taxati?

Da, libertatea aia există dar este nevoie să o exercităm.

Asta e nemernicul ?
infamul.PNG

"îl cunoaşteţi pe cutărescu" ? ... nu, şi nici nu vreau.

Nu este voie de înjurat pe forum.
Ce rău îmi pare !
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Targ apicol editia I, Vaslui 24-25 februarie 2018

Mesajde ignatov andrei » 22 Feb 2018, 18:46

Bag mana in foc ca nu e vorba de Sebastian Ciocan!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Targ apicol editia I, Vaslui 24-25 februarie 2018

Mesajde ignatov andrei » 22 Feb 2018, 18:50

ioanpuiu scrie:Asta e nemernicul ?
infamul.PNG

"îl cunoaşteţi pe cutărescu" ? ... nu, şi nici nu vreau.

Nu este voie de înjurat pe forum.
Ce rău îmi pare !


Anonimi care sa faca mizerii si sa compuna scenarii... se gasesc pe toate drumurile!

Nu credeam ca esti asa de copil naiv...
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Targ apicol editia I, Vaslui 24-25 februarie 2018

Mesajde ignatov andrei » 22 Feb 2018, 18:56

undercover scrie:Ma pune intr-o postura proasta acest organizator de la iasi (nu ii dau numele dar cred ca stiti despre cine este vorba) sa ma gandesc ce fac in continuare. Am ajuns sa imi fac cont fals tocmai pentru a nu sti cine sunt, ca sa nu imi interzica sa particip la targ la iasi. In halul asta am ajuns? Sa ne ascundem de frica? Sa ne facem conturi anonime sa nu fim taxati? Am platit anual taxa la targul de la iasi, chiar daca a suferit modificari de pret, nu am comentat. In domeniul nostru ar trebuie sa avem respect unul fata de celalalt si ma gandesc serios sa nu am de-a face pe viitor cu oameni ca dumneavoastra si sa merg la targurile unde nu sunt organizatori care apeleaza la metode de santajare. Urat domnule organizator!


Cusatura cu tighel dublu... :lol: :lol: :lol: :lol:
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Targ apicol editia I, Vaslui 24-25 februarie 2018

Mesajde ioanpuiu » 22 Feb 2018, 20:40

ignatov andrei scrie:Bag mana in foc ca nu e vorba de Sebastian Ciocan!

De ce să bagi mîna-n foc ? ... mai bine bag-o-n tastă şi scrie, să ştim şi noi cine este organizatorul.
Ce e cu secretomania asta? Parcă esti din Iaşi, ar trebui să ştii.
Dacă nu e el, nu are de ce să fie afectat de comentariul meu.

Cît despre, "Nu credeam ca esti asa de copil naiv..." îţi spun că "naivitatea" mi se trage de aici:
tîrg apicol Iasi 2018.PNG

https://apicultura-online.com/targuri-apicole-2018/
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Următorul

Înapoi la TARGURI SI EVENIMENTE APICOLE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori