Prima pagină TARGURI APICOLE SI INTALNIRI TARGURI SI EVENIMENTE APICOLE

Aceasta rubrica se vrea a fi un altfel de calendar apicol...adica unul scris de catre apicultori. Evenimente apicole, targuri de apicultura, simpozioane...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

CongresApicol.ro

Mesajde MyBees » 04 Ian 2022, 22:11

Va salut!

Chiar daca nu am mai scris de mult, am mai aruncat din cand in cand un ochi pe aici... Vreau sa va semnalez un eveniment de care nu sunt sigur ca stiti foarte multi sau in ce masura va intreseaza sa stiti.

Anul trecut am organizat - intr-o echipa de 5, gasiti detalii acolo - prima editia a congresului online, https://congresapicol.ro
Am avut, zicem noi, un oarecare succes in sensul ca am avut invitati din fruntea apiculturii din toata lumea si subiectele prezentate, pe masura.

Am avut inscrisi peste 1500 apicultori din care in jur de 500 au si intrat live.

Anul acesta, vrem sa reeditam evenimentul, editia a 2-a tot in februarie.

Postez aici cu 2 scopuri:

1. Pentru a va informa despre eveniment si a va invita in acelasi timp sa va inscrieti;
2. Pentru a va adresa invitatia ca oricine considera ca ar avea ceva de spus in cadrul acestui congres sa imi trimita un mesaj(prin formularul de acolo de pe site)

Pe acest forum sunt multi oameni de valoare si m-as bucura foarte mult, sa am un modest aport la a face cunoscute vocile unor oameni de la care am avut foarte mult de invatat.
(Cel mai probabil, deja vom avea doi invitati speakeri pe care i-am cunoscut pe acest forum, chiar daca nu personal.)

Congresul se desfasoara online, pe platforma Zoom si se REtransmite live intr-un grup facebook dedicat.

In acest moment este deschisa o lista de inregistrare pe baza de email unde veti fi anuntati de orice noutati ulterioare.

Gasiti orice detalii pe site: https://congresapicol.ro

Spor in tot ce intreprindeti!
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life"
---
my flickr | my facebook | my pinterest | my blog | my YM: MyBees_ro@yahoo.com | my Google+
Avatar utilizator
MyBees
 
Mesaje: 1285
Membru din: 23 Feb 2011, 13:01
Localitate: Bucuresti, stupina in Dambovita

Re: CongresApicol.ro

Mesajde Balian » 19 Feb 2022, 08:10

Să urmăriți azi Congrasul Apicol. Colegul nostru Cristi Vidican va prezenta
sistemul MER. Merită :!:
MER. Iernare pe 3 corpuri. Gratie aprilie-stoarcere FS. 1-3 caturi pentru miere.
Balian
 
Mesaje: 2865
Membru din: 27 Feb 2017, 18:14
Localitate: Salonta Bihor


Înapoi la TARGURI SI EVENIMENTE APICOLE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori