Prima pagină BAZA MATERIALA APICOLA ECHIPAMENTE SI UTILAJE APICOLE

Discutii despre baza materiala folosita in apicultura (tipuri de stupi,alte materiale,etc.).
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Cort "Apicol"

Mesajde Shrek » 23 Noi 2020, 21:59

Balian scrie:...
Construești la umbră sau pui aer condiționat cu panou solar.

Mai exista posibilitatea de a folosi o instalație ce pulverizează apa foarte fin, din acelea ce se folosesc la racorirea teraselor vara. Nu este scumpă si răcește foarte bine. Dar na, mai trebe si un generator. Acum daca dai 1200 eu pe cort ce mai conteaza 2-300 Eu în plus?! Un'e mere vaca, mere si vitelu'!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Cort "Apicol"

Mesajde IonutMares25 » 02 Noi 2023, 15:57

jonny_it scrie:Cat de rezistent este oare?
Ma gandesc sa iau unul pentru muncile din timpul verii de la regine, m-am cam plictisit sa fac nuclee prin ploaie si in camera de extractie este incomod, mi-ar trebui ceva chiar langa stupi. Toamna il dezasamblez.
Eventual daca este rezistent il ancorez mai bine si il pastrez si iarna pentru a depozita caturi in el.

https://www.vidaxl.ro/e/8718475619260/vidaxl-cort-de-depozitare-din-polietilena-5x10-m-alb

O alta varianta ar fi din profile + panouri sandwich dar costurile sunt ceva mai mari.


Da si eu sunt de acord cu utilizarea de panouri sandwich au mai mare rezistenta si sunt foarte bune termoizolatoare
IonutMares25
 
Mesaje: 6
Membru din: 30 Ian 2022, 13:17

Anterior

Înapoi la ECHIPAMENTE SI UTILAJE APICOLE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori