Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA BAZA MELIFERA - PLANTE , ARBUSTI , ARBORI

In aceasta sectiune se poarta discutii despre baza melifera existenta in Romania . Poze si informatii despre plante , arbustii si arbori cu potential melifer.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Coriandru

Mesajde yokoz777 » 14 Iun 2013, 22:08

este un pret corect,pe masura muncii depuse.
Un electrician îşi găseşte băieţaşul bandajat la un deget.
- Ce ai păţit?
- Am prins o albină care avea un capăt neizolat.
yokoz777
 
Mesaje: 172
Membru din: 23 Noi 2012, 15:50
Localitate: Constanta

Re: Coriandru

Mesajde yokoz777 » 25 Iun 2014, 07:42

Iaca am ajuns si in acest an la corandru aflat in plina foare :) Planta mare,mai frumoasa ca anu trecut dar baiu e ca nu prea baga nectar :roll: 4zile de vreme frumoasa,de cules si abea daca am 1kg pe plus.Are cineva idee ce se intampla? Tre ciudat este anu asta..toate sunt pe dos.Daca nu o da nici floarea soarelui ne-am omenit.
Un electrician îşi găseşte băieţaşul bandajat la un deget.
- Ce ai păţit?
- Am prins o albină care avea un capăt neizolat.
yokoz777
 
Mesaje: 172
Membru din: 23 Noi 2012, 15:50
Localitate: Constanta

Re: Coriandru

Mesajde libertini » 25 Iun 2014, 13:42

Salutare tuturor,este foarte ciudat anul acesta nici vremea natura numai tine cu noi din n motive,este greu pentru cei ce traiesc din apicultura.Bafta tuturor
libertini
 
Mesaje: 22
Membru din: 16 Mai 2012, 09:53

Re: Coriandru

Mesajde yokoz777 » 27 Iul 2016, 08:16

Va salut cu respect dupa ceva timpt de liniste pe aici.In acest an coriandrul a fost dezamăgitor din păcate,a fost o producție modesta. Dar principala problema e ca am cam ramas fara albina la floarea soarelui.Atat de mult s-a uzat albina,a mai patit cineva fenomenul asta? Am primit foarte multe întrebări cum e mierea de Coriandru..este aparte!va astept in Constanta sa degustati ;)
Un electrician îşi găseşte băieţaşul bandajat la un deget.
- Ce ai păţit?
- Am prins o albină care avea un capăt neizolat.
yokoz777
 
Mesaje: 172
Membru din: 23 Noi 2012, 15:50
Localitate: Constanta

Re: Coriandru

Mesajde ionutn38 » 20 Mai 2017, 15:25

Buna ziua, stie cineva unde in tara se gasesc plantatii/mici cultivatii de coriandru?
ionutn38
 
Mesaje: 1
Membru din: 20 Mai 2017, 15:20

Re: Coriandru

Mesajde gabimihai » 23 Mai 2017, 21:59

Coriandru se planteaza din ce in ce mai putin datorita pretului semintei si calitatii soiului. Daca nu este productie, agricultorul iese in pierdere, asa ca nu mai planteaza. Cunosc eu persoana care are in fiecare an coriandru, nu mult, deoarece facand agricultura bio, contract cu Germania, cheltuiala e mare si vremea nu prea il ajuta.
Pagubasii incep prin a vinde ceea ce stiu a pot produce; castigatorii incep prin a produce ceea ce stiu ca pot vinde.
Avatar utilizator
gabimihai
 
Mesaje: 426
Membru din: 24 Feb 2011, 22:07
Localitate: Focsani

Anterior

Înapoi la BAZA MELIFERA - PLANTE , ARBUSTI , ARBORI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori