Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Modigliani, să-ţi ...

Mesajde ioanpuiu » 26 Iul 2014, 07:39

... să-ţi strîng mîna-n uşă ! ... la partea cu balamaua ;)
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde csaa » 26 Iul 2014, 10:15

Si dupa ce incui usa arunci cheia???? :lol:
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde ioanpuiu » 31 Iul 2014, 21:09

Anunţ valabil. :)
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde modigliani » 31 Iul 2014, 22:15

Sa traiesti , prietene ! Si-ti multumesc !

Bate "Cuba" !
modigliani
 

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde modigliani » 31 Iul 2014, 22:24

modigliani scrie:Sa traiesti , prietene ! Si-ti multumesc !

Bate "Cuba" !


Bai , putini de prin preajma stiu ce urmeaza sa scriu eu acum , desi am mai pomenit despre asta ..........

A fost o zi in viata mea - cam acu' ...... fix fo doi ani , daca nu ma insel - cand singurul OM de pe lumea asta ce s-a "aplecat" inspre mine a fost ..... IOANPUIU !!!
Eu n-am cum sa trec vreodata peste asta , indiferent de faptul ca mai mi se intampla sa ma apuce "stenahoria" , sa dau in "beri-beri" , sa ma enervez din fo tampenie , etc .......
Dumnezeu mi l-a trimis in ziua aia , ...... nici Dumnezeu nu mai poate sa o dea "la intors" .


Asadar , Puiu e fratele , prietenul meu . O spun public , sa si-o bage-n cap oricare a crezut vreodata ca lucrurile stau altfel . Si insist , indiferent de ce s-ar putea vreodata intampla intre noi doi , acea zi ramane . Trairile acelei zile imi raman sculptate in suflet . Iar pentru a le pastra sunt gata ( si - evident - capabil ) sa declansez al treilea razboi mondial .

......... Nu de alta , dar stiti ca ...... pot ! Numa' ca de data asta nu vreau , mah !
modigliani
 

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde lucky5strike » 31 Iul 2014, 23:20

ioanpuiu scrie:... să-ţi strîng mîna-n uşă ! ... la partea cu balamaua ;)


:lol: :lol:

Fain spus, dar eu n-as paria pe usa... :D
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde ioanpuiu » 31 Iul 2014, 23:30

Te salut Modigliani.

Ce pot să mai spun ? ... m-ai dezarmat.
Este pentru a doua oară cînd am pus ochii pe tine şi eram plecat la vînătoare. ;) ... dar nu în stilul tău ci într-al meu ... cu pîndă, cu ambuscadă.
De-aia am şi deschis aici în zona de reconciliere, ca să te prind dar cu alte gînduri. (sper să apreciezi sinceritatea)

Despre mine, nu mă plîng. Ai scris şi tu ceva, acolo ... nu-i un capăt de ţară. Nu mai am alte pretenţii.
Da' cu Pitaru ce-ai avut ? Ce ţi-a făcut ca să te iei de el ca boala de omu' sănătos ?

Frumos ar fi să rezolvi cumva cu el.
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde modigliani » 01 Aug 2014, 17:40

Puiule, sa-ti ..... mai spun ca n-ai tu nici pusca si nici tehnica pentru un "vanat"ca mine ?
Sunt uns cu toate acuarelele , nenicule ! ;) Vezi bine ce eschiva ti-am tras ! :D

Si , asa cum ai constatat deja , lumea nu a pariat pe usa .........
modigliani
 

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde ignatov andrei » 01 Aug 2014, 22:14

modigliani scrie:Si , asa cum ai constatat deja , lumea nu a pariat pe usa .........


Poate ne-am fi bagat, unii, dar era cota prea mica...! ;)
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde ioanpuiu » 04 Aug 2014, 11:20

modigliani scrie: Vezi bine ce eschiva ti-am tras ! :D

Da, am văzut dar se putea şi mai bine. Dacă ai fi scris numai "te salut şi eu" ,eschiva ar fi fost totală ;)
Dar partea mai puţin comodă, întrebarea "sensibilă" ... cui o laşi ?

Aşa ... mi-ar fi fost şi mie simplu. Să ma fac că plouă, să deschid umbrela şi să mă ascund sub ea.
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde modigliani » 04 Aug 2014, 15:54

ioanpuiu scrie:Dar partea mai puţin comodă, întrebarea "sensibilă" ... cui o laşi ?



Sortii .... Destinului ..... Intamplarii ..... Discernamantului tau mai mult decat sanatos ( si-n care , in pofida a ceea ce-a generat initierea acestui topic , am deplina incredere ) ......

Am obosit sa ma strofoc ....... si sa raspund la ce n-am chef .

Fie sa ia cine vrea ce-i bun in mine , fie sa repugn cui nu-i convin . Mi se rupe . Fie sa fie ....... cum o fi dat sa fie .

.........................................

App , TE SALUT SI EU ! Scuza-mi omisiunea , te rog . Chiar n-a fost rau intentionata , doar ca nu mereu sunt foarte inspirat ( desi sunt un "vanat" de soi , dincolo de "pustile" si "pandele" tale elaborate ! Sunt ..... pur si simplu ..... obosit ... )

Cele bune , Puiule !
modigliani
 

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde modigliani » 04 Aug 2014, 16:01

Si-acu' , Puiule , ...... iti strang mana la randul meu . Nu-n usa , langa balamale . Ci in mana mea !
modigliani
 

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde ioanpuiu » 04 Aug 2014, 22:50

Eşti incredibil Modigliani.
Nici în ceasul cel de pe urmă nu te poţi abţine să nu încerci să te scoţi.
În loc de răspuns mi-ai oferit un dans graţios printre jaloane, un şirag de perle false.

Am renunţat la intenţia iniţială (ascunsă) din momentul în care ţi-am mărturisit-o. A rămas încercarea de reconcilere, de restaurare a normalităţii. Nu mai este vînătoare şi nici competiţie între mine şi tine.
Dar te-ai obişnuit rău.
Baboii ăia de-i prinzi tu la apă mică, au în fibra lor dorinţa de-a se spînzura singuri în acu' gol.
Şi nu eşti Modigliani un vînat de soi. Pe terenul ăsta eşti doar un iepure.
Văd că nu poţi să dai nimic de la tine şi ceri tot de la mine. Ceri totul.
Noi doi am făcut un deranj în VRS, şi nu suntem în stare să facem curat după noi.
Bine Modigliani, va fi încă o dată cum ceri tu.

Fii fericit!
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde modigliani » 05 Aug 2014, 01:08

ioanpuiu scrie:Şi nu eşti Modigliani un vînat de soi. Pe terenul ăsta eşti doar un iepure.


De acord ......

Dar esti de acord ca n-ai tu gloante pentru unu' ca mine ?

.....................................................

Dracului , toate lumea vede ca jucam "la remiza" . Unde incerci sa ajungi ? In definitiv - spre deosebire de tine , la initierea topicului - ....... ti-am strans mana-n in mana mea , nu in balamale !
Ce PLM mea ma aburesti pretios - incercand sa te urci pe situatie din pretiozitate - cu texte ieftine , cu balamale , cu alunecusuri , cu alea-alea ?

Mi-ai intins o mana , ti-am dat-o inapoi inzecit , ...... o tii "langa"in conflict ! ( tu , de fapt , probabil de dragul epatarii ! Nu eu !!! )

Da ! Sunt INCREDIBIL !!! Baga-ti asta-n cap ! Tatueaza-ti-o undeva , s-o ai ca amintire a acestei discutii !
Da ! Sunt incredibil de greu de pus in genunchi . Desi cateodata dau impresia ca e posibil ..... Dar "vindeca-te" , este doar o iluzie .......

Si-a fost ABSOLUT ultima ta sansa de-a te-a mai putea intalni vreodata cu capacitatea mea de conciliere ..........

.............................

Hai pa ! Mersi pentru ZIUA ACEEA , dar cu postarea de mai sus ai reusit sa consumi absolut tot ce ai reusit sa cumulezi in sufletul meu .
modigliani
 

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde modigliani » 05 Aug 2014, 01:15

Mutati , dracului , panarama asta de "intinsu' mainii" la Battlefield !!!
modigliani
 

Re: Modigliani, să-ţi ...

Mesajde ioanpuiu » 05 Aug 2014, 08:18

Vorbe Modigliani. Goale. Te joci prea uşor cu ele.

Nimeni nu a mai declarat atîta "dragoste şi prietenie" ca tine. Şi nimeni nu a retras-o de atîtea ori, tot ca tine.
Ai oferit-o iar şi ai abrogat-o după, iar într-un final te-ai şters cu toate sentimentele astea.
Orice împăcare începe obligatoriu cu recunoaşterea reciproc sinceră a "păcatelor", altfel e doar un simulacru.

Mutarea in Battlefield nu-ţi foloseşte la nimic. Acolo, este permis un limbaj mai relaxat dar nu este obligatorie folosirea lui.
Şi nu am nici un fel de sensibilitate la grosolăniile de limbaj.

Îmi reproşezi că te aburesc şi că sunt alunecos. E adevărat că te mai "plimb" uneori fac dar asta pentru că evit să te lovesc direct.



Cît despre remiză ... ia-ţi gîndu' Modigliani.
Eu nu fac blaturi. ;)
Cu toţii suntem sclavi...doar că speranţa ne împiedică să vedem asta.
ioanpuiu
 
Mesaje: 2240
Membru din: 23 Feb 2011, 13:15

Următorul

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori