Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA VIDEOCLIPUL SAPTAMANII

Pune aici un videoclip apicol interesant , gasit pe net sau facut de tine.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Un apicultor deosebit

Mesajde proapis13 » 06 Ian 2016, 20:41

Am avut ocazia sa vizitez impreuna cu cativa colegi si prieteni dragi stupina acestui om minunat
Am primit o lectie despre apicultura si viata pe care nu am uitat-o cu toate ca a trecut ceva timp de atunci
Am gasit acest filmulet despre si cu el arhivat si vreau sa il impart si cu voi...

https://www.facebook.com/video.php?v=826295107493940
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Un apicultor deosebit

Mesajde balu » 06 Ian 2016, 22:57

Am vazut si eu emisiunea, in reluare. Frumos, felicitari!
balu
 
Mesaje: 545
Membru din: 20 Iul 2011, 10:27
Localitate: berbesti vl

Un apicultor deosebit

Mesajde Alexandru.Chisinau » 09 Ian 2016, 13:33

Legislația apicolă este o mare nenorocire - zice apicultorul Cosmin Andrei, o fi oare adevărat ? :?
Cine nu vrea să lucreze nici să nu mănânce. 2Tesal.3:10
Cuvintele prietenoase sunt ca un fagure de miere, dulci pentru suflet si sanatoase pentru oase. - Prov.16:24
Fiule, mananca miere, caci este buna, si fagurele de miere este dulce pentru cerul gurii tale. Prov.24:13
Avatar utilizator
Alexandru.Chisinau
 
Mesaje: 430
Membru din: 14 Feb 2012, 01:17
Localitate: Chisinau

Re: Un apicultor deosebit

Mesajde proapis13 » 09 Ian 2016, 15:04

Alexandru.Chisinau scrie:Legislația apicolă este o mare nenorocire - zice apicultorul Cosmin Andrei, o fi oare adevărat ? :?

De ce nu esti atent pana la capat :?: Cosmin Andrei este.....reporterul... :lol:
Daca te uiti pana la capat,afli si numele ...apicultorului... ;)
Ce zici...???....incerci ...???
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Un apicultor deosebit

Mesajde Alexandru.Chisinau » 09 Ian 2016, 15:49

Sincer să spun eu am privit reportajul până la capăt, apoi am început să tapez întrebarea mea și am zis să scriu și numele apicultorul că mi se pare că l-am auzit la început de reportaj și am mai ascultat o dată doar până la pronunțarea numelui (reporterului - după cum înțeleg acum). Da, a fost o mică ne atenție, scuzați. Oricum ași dori întrebarea mea să rămână în atenție dacă mai este posibil.
Alexandru.Chisinau scrie:Legislația apicolă este o mare nenorocire - zice apicultorul, o fi oare adevărat ? :?


p.s. Am mai ascultat o dată cât citeam, tapam de la min 4.30 și nu am auzit numele stuparului. În orice caz îi doresc sănătate!
Cine nu vrea să lucreze nici să nu mănânce. 2Tesal.3:10
Cuvintele prietenoase sunt ca un fagure de miere, dulci pentru suflet si sanatoase pentru oase. - Prov.16:24
Fiule, mananca miere, caci este buna, si fagurele de miere este dulce pentru cerul gurii tale. Prov.24:13
Avatar utilizator
Alexandru.Chisinau
 
Mesaje: 430
Membru din: 14 Feb 2012, 01:17
Localitate: Chisinau

Re: Un apicultor deosebit

Mesajde proapis13 » 09 Ian 2016, 16:07

Alexandru.Chisinau scrie:p.s. Am mai ascultat o dată cât citeam, tapam de la min 4.30 și nu am auzit numele stuparului. În orice caz îi doresc sănătate!

NU a rostit reporterul numele acestui mare apicultor...este scris pe banda la min. 1.07
,numele lui este....Ion Bobescu iar filmul integral il gasiti la adresa de mai jos...

La data cand a fost facut interviul legislatia era in dezbatere publica
pentru unele eventuale adaugiri sau abrogari de articole...intre timp
legea a fost promulgata si ...modificata de inca doua ori...
https://www.youtube.com/watch?v=R-rj6atvuU0
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Un apicultor deosebit

Mesajde SixDegrees » 17 Mai 2018, 13:00

Unii le mai dau hrana proteinizata in februarie, altii le pun pur si simplu turte
SixDegrees
 
Mesaje: 2
Membru din: 17 Mai 2018, 11:31


Înapoi la VIDEOCLIPUL SAPTAMANII



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori


cron