Prima pagină TARGURI APICOLE SI INTALNIRI INTALNIRI APICULTORI - CALATORII

Intalniri apicultori, comentarii despre targuri, calatorii .In aceasta sectiune se pot introduce si poze sau filmulete etc.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Marea întâlnire a apicultorilor în Oltenia..ediția a-9-a

Mesajde Donbazil » 01 Noi 2017, 01:58

Salut!

..."asa cum sunte-ti dumneavoastra:vanator neinfricat,"militian","comunist",stupar adevarat"...

Ce sa raportez ca n-ai scris nici 10%.... :lol: :lol: :lol:

Dar cu mare parere de rau anul asta sunt slabe sperante sa ne revedem....Azi m-a anuntat Ves Lucian ca prietenul nostru Nelu Chicin, cu care trebuia sa venim la Craiova, are o problema de sanatate si nu mai poate onora MAO...
Ramane sa mai discut cu prietenii din zona sa vad ce-i de facut. :cry:
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2778
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Marea întâlnire a apicultorilor în Oltenia..ediția a-9-a

Mesajde caracatita » 01 Noi 2017, 02:16

Donbazil scrie:Salut!

..."asa cum sunte-ti dumneavoastra:vanator neinfricat,"militian","comunist",stupar adevarat"...

Ce sa raportez ca n-ai scris nici 10%.... :lol: :lol: :lol:

Dar cu mare parere de rau anul asta sunt slabe sperante sa ne revedem....Azi m-a anuntat Ves Lucian ca prietenul nostru Nelu Chicin, cu care trebuia sa venim la Craiova, are o problema de sanatate si nu mai poate onora MAO...
Ramane sa mai discut cu prietenii din zona sa vad ce-i de facut. :cry:


IN primul rand sanatate prietenului dumneavoastra si implicit al nostru,vedeti ce discutati cu prietenii ,si daca se poate ,va asteptam cu drag
caracatita
 
Mesaje: 28
Membru din: 31 Iul 2011, 13:05
Localitate: craiova

Re: Marea întâlnire a apicultorilor în Oltenia..ediția a-9-a

Mesajde nicola tudor » 01 Noi 2017, 05:02

Ma bucur sa constat receptivitatea de care se bucură această activitate . Ca de fiecare dată voi fi si eu prezent.
Subscriu la propunerea Domnului Bazil, pe care-l salut, de a lasa deoparte atacurile la persoana sau la grupurile (asociațiile) din care facem parte.
Suntem un grup destul de select pentru a ne preocupa de micisme.
Suntem prea obosiți de munca si oropsiți de soarta pentru a ne mai sicana intre noi.
Suntem atât de îndrăgostiți de mirifica albină încât trebuie s-o cinstim printr-o distractie pe cinste, fara prejudecăți, fara apropouri.
Fie ca atmosfera plăcută, asortată cu delicatesurile oltenesti, sa ne deschidă inimile , să ne dezlege limbile astfel incat sa avem cu toti de castigat.
nicola tudor
 
Mesaje: 23
Membru din: 23 Dec 2011, 20:10

Re: Marea întâlnire a apicultorilor în Oltenia..ediția a-9-a

Mesajde Dragos2006 » 01 Noi 2017, 09:32

Trebuie sa ma apuc de munca ... sa ambalez vinul ...
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: Marea întâlnire a apicultorilor în Oltenia..ediția a-9-a

Mesajde ves.lucian.zabrani » 01 Noi 2017, 09:52

Frumoasa indeletnicire !!!
:P :P :P
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: Marea întâlnire a apicultorilor în Oltenia..ediția a-9-a

Mesajde CATALIN » 01 Noi 2017, 11:04

Probabil pentru oltenii mei treaba e mai complicata...nu pot face un copy-paste din msg private sa va arat ce intrebari are colegul meu caracatita vizavi de protap
..insa poate e si asta de specificat..asadar la protap vom pune anul acesta 1 oaie si o serie de pui...servirea nu va exista la masa DECI cine va dori sa manance va trebui sa-si aduca aminte de pastoral si sa se serveasca singur direct de la sursa...imi doresc ca in acesta zi sa ma bucur de prezenta dumneavoastra nu sa stau la protap....va multumesc pentru intelegere si astept incontinuare sugestii
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: Marea întâlnire a apicultorilor în Oltenia..ediția a-9-a

Mesajde CATALIN » 01 Noi 2017, 11:08

Aaa si inca ceva....suriu de care ziceai in msg sper sa-l folosesti doar pentru protap domnu Caracatita...nu de alta dar am observat ca....cu cat avanseaza cheful in ziua respectiva cu atat mai mult te apuca o dragoste nebuneasca de mine :lol:
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova


Re: Marea întâlnire a apicultorilor în Oltenia..ediția a-9-a

Mesajde caracatita » 02 Noi 2017, 01:45

CATALIN scrie:Probabil pentru oltenii mei treaba e mai complicata...nu pot face un copy-paste din msg private sa va arat ce intrebari are colegul meu caracatita vizavi de protap
..insa poate e si asta de specificat..asadar la protap vom pune anul acesta 1 oaie si o serie de pui...servirea nu va exista la masa DECI cine va dori sa manance va trebui sa-si aduca aminte de pastoral si sa se serveasca singur direct de la sursa...imi doresc ca in acesta zi sa ma bucur de prezenta dumneavoastra nu sa stau la protap....va multumesc pentru intelegere si astept incontinuare sugestii


Asa domnule,precizari clare

Pentru ca ai raspuns pe forum, la mesajul meu privat ,intr-un mod care poate fi interpretat
Uite ca eu pot:(copy-paste )
intanire
Dată expediere: Astăzi, , 00:24
Expeditor: caracatita
Destinatar: CATALIN

asta voiam sa o pun pe forum.si am zis ..stai ma... sa vad ce zici tu inaite de...
CATALIN scrie:...asa ca decizia noastra a organizatorilor a fost sa impunem un meniu ca toti cei prezenti sa fim egali...iar tot ce am specificat ca se va face se plateste de toti...frateste...

Frateste,frateste,dar sa stim si noi cine: aia care apuca si sau aia care stau la mese si asteapta.
Deci spune omule,(anunta)protapul este afara,se poate "taia"din el, va poftim.
Vin si eu cu "suriul"(cutit) la mine,si ma comformez.
Este foarte simplu de spus de la inceput, nu ca anul trecut,cand eu m-am uitat la protap,asteptand sa fiu servit la masa(cum sa imtamplat in 2015) si cu uitatul am ramas.dar si cu discutiile pe care le-ai provocat
PS:"mancatiasi", eu oricum vin
apropo, spune la oameni pe forum ,ce o sa puneti la protap pana la urma
CATALIN scrie:Aaa si inca ceva....suriu de care ziceai in msg sper sa-l folosesti doar pentru protap domnu Caracatita...nu de alta dar am observat ca....cu cat avanseaza cheful in ziua respectiva cu atat mai mult te apuca o dragoste nebuneasca de mine :lol:


caracatita scrie:
Cred ca toata lumea a observat "ca....cu cat avanseaza cheful in ziua respectiva cu atat mai mult te apuca..."
PS:nu-ti fie frica,niciodata nu am avut cutit la mine, de frica sa nu mi-l ia potentialul "vrajmas" si sa ma transform in victima...
sunt prea pacifist de fel,dar vorbesc ,cateodata mult ,dar stiu ce vorbesc.
caracatita
 
Mesaje: 28
Membru din: 31 Iul 2011, 13:05
Localitate: craiova

Re: Marea întâlnire a apicultorilor în Oltenia..ediția a-9-a

Mesajde CATALIN » 02 Noi 2017, 06:57

Caraclatita...singura parte mai grasa din corpul tau e obrazu...o dai in talente si in telenovele aiurea...anul trecut am venit si ti-am cerut bani pt protap asa cum am facut-o cu toata lumea...nu ai pus pt ca ai zis ca nu mananci si acu te victimizezi...o dai in explicatii cu mine aiurea...cat despre suriu glumesc...
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: Marea întâlnire a apicultorilor în Oltenia..ediția a-9-a

Mesajde lucky5strike » 02 Noi 2017, 09:42

Si o dalta manjita de propolis face treba buna la protap.
Sa dea Domnul sa ne revedem sanatosi !
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Marea întâlnire a apicultorilor în Oltenia..ediția a-9-a

Mesajde SorinDaniel » 05 Noi 2017, 11:52

20171104_170653.jpg
S-a mai produs o intalnire a apicultorilor in Craiova. Felicitari organizatorilor! Multumiri celor care au participat, mai ales celor care, sute de kilometri nu au stat in calea lor si au onorat cu prezenta aceasta intalnire ! Atmosfera frumoasa, discutii intre apicultori si de ce nu, un protap reusit.
Fişiere ataşate
1.jpg
Avatar utilizator
SorinDaniel
 
Mesaje: 297
Membru din: 27 Aug 2012, 08:54
Localitate: CRAIOVA

Re: Marea întâlnire a apicultorilor în Oltenia..ediția a-9-a

Mesajde Dragos2006 » 07 Noi 2017, 12:10

O intalnire deosebita , oameni de exceptie . Cu aceasta ocazie am degustat o miere deosebita de la Mihai alias Caracatita. Felicitari pentru mierea produsa !
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: Marea întâlnire a apicultorilor în Oltenia..ediția a-9-a

Mesajde lucky5strike » 07 Noi 2017, 20:41

Baieti, cu sufletul am fost aproape de voi. Ma bucur ca a fost MIAO 9, ca adica povestea merge mai departe...

PS: da ce, caracatita e apicultor? :D
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Marea întâlnire a apicultorilor în Oltenia..ediția a-9-a

Mesajde peterneamt » 07 Noi 2017, 23:05

lucky5strike scrie:Baieti, cu sufletul am fost aproape de voi. Ma bucur ca a fost MIAO 9, ca adica povestea merge mai departe...

PS: da ce, caracatita e apicultor? :D

E prea finuț să-ți răspundă, dar răspund eu pentru Mihai ...Da, este apicultor ! :shock:
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Marea întâlnire a apicultorilor în Oltenia..ediția a-9-a

Mesajde lucky5strike » 08 Noi 2017, 21:52

Stiu! :lol:
Glumeam si nu te-ai prins. Faceam referire la faptul ca nu l-am mai citit de ceva timp si mi-era dor de omu' asta. ;)
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

AnteriorUrmătorul

Înapoi la INTALNIRI APICULTORI - CALATORII



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori