Prima pagină BAZA MATERIALA APICOLA ECHIPAMENTE SI UTILAJE APICOLE

Discutii despre baza materiala folosita in apicultura (tipuri de stupi,alte materiale,etc.).
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: O altfel de lisa

Mesajde Balian » 11 Noi 2022, 10:32

Shrek scrie:Uite asa mai aflu și eu cine de pe aici are rude în fabrica de cartoane din I Salonta! Nu înțelegeam de ce nu ma la înăuntru fără bocanci " antistrivire"! M-a băgat pe teva domnu' Balian!

:lol: Vă aştept la moarā. Aici nu e interdicție de pantofi. :)
MER. Iernare pe 3 corpuri. Gratie aprilie-stoarcere FS. 1-3 caturi pentru miere.
Balian
 
Mesaje: 2865
Membru din: 27 Feb 2017, 18:14
Localitate: Salonta Bihor

Re: O altfel de lisa

Mesajde cristi_vidican » 11 Noi 2022, 11:37

Shrek scrie:Uite asa mai aflu și eu cine de pe aici are rude în fabrica de cartoane din Salonta! Nu înțelegeam de ce nu ma la înăuntru fără bocanci " antistrivire"! M-a băgat pe teva domnu' Balian!

Tata a lucrat acolo. Doar atunci acolo era autobaza.
Ce vremuri!
În fiecare zi de liceu mergeam acolo.
Apoi a murit ușor-ușor până a fost vândută, iar acum e fabrică de cartoane. Bine că oferă locuri de muncă și văd că e o firmă ce rezistă.

La celălalt capăt de oraș e moara lui Balian.
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: O altfel de lisa

Mesajde Shrek » 11 Noi 2022, 22:35

După ce am dat restart la viata, trec des prin zona! Traversez Transilvania și apoi cam toate orașele din vestul tarii! De câte ori trec prin Salonta, caut nr. de telefon al lui domnu' Balian, dar ma iau cu treaba și uit sa-l caut. Poate intr-o zi!
La fabrica de cartoane, era sa nu ma lase sa întru ca nu aveam ...papuci de tabla! Dar m-am rugat frumos și am întrat. Și totuși, vorbesc românește, chiar foarte bine, chiar dacă este Salonta!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: O altfel de lisa

Mesajde cristi_vidican » 12 Noi 2022, 10:38

Shrek scrie:După ce am dat restart la viata, trec des prin zona! Traversez Transilvania și apoi cam toate orașele din vestul tarii! De câte ori trec prin Salonta, caut nr. de telefon al lui domnu' Balian, dar ma iau cu treaba și uit sa-l caut. Poate intr-o zi!
La fabrica de cartoane, era sa nu ma lase sa întru ca nu aveam ...papuci de tabla! Dar m-am rugat frumos și am întrat. Și totuși, vorbesc românește, chiar foarte bine, chiar dacă este Salonta!

Dacă treci prin Salonta, pe ruga Arad-Oradea, sigur treci pe lângă Balian. Dacă treci între 5 și 6 dimineața îl găsești la Moară. După aceea mai sigur la stupi.
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: O altfel de lisa

Mesajde Balian » 12 Noi 2022, 11:51

cristi_vidican scrie:
Shrek scrie:După ce am dat restart la viata, trec des prin zona! Traversez Transilvania și apoi cam toate orașele din vestul tarii! De câte ori trec prin Salonta, caut nr. de telefon al lui domnu' Balian, dar ma iau cu treaba și uit sa-l caut. Poate intr-o zi!
La fabrica de cartoane, era sa nu ma lase sa întru ca nu aveam ...papuci de tabla! Dar m-am rugat frumos și am întrat. Și totuși, vorbesc românește, chiar foarte bine, chiar dacă este Salonta!

Dacă treci prin Salonta, pe ruga Arad-Oradea, sigur treci pe lângă Balian. Dacă treci între 5 și 6 dimineața îl găsești la Moară. După aceea mai sigur la stupi.


:lol: Da. Nu chiar la 5 dar după 6 da. Moara este pe șoseaua Arad-Oradea. Sunt la moară cam până la
ora 9 după care îmi văd de treabă la albine. Cam 2-3 ore pe zi. Nu merge mai mult. :)
Tel: 0722625092
MER. Iernare pe 3 corpuri. Gratie aprilie-stoarcere FS. 1-3 caturi pentru miere.
Balian
 
Mesaje: 2865
Membru din: 27 Feb 2017, 18:14
Localitate: Salonta Bihor

Re: O altfel de lisa

Mesajde Shrek » 12 Noi 2022, 20:01

Moara cu noroc în versiune moderna! Notat!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: O altfel de lisa

Mesajde cristi_vidican » 01 Dec 2022, 17:36

Dimensiuni liza apicola
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Anterior

Înapoi la ECHIPAMENTE SI UTILAJE APICOLE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori