Prima pagină OFF TOPIC ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI

Esti certat cu cineva de pe forum si doresti o reconciliere ? Aici este locul....in Zona Verde...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde stefanmadalin » 22 Oct 2016, 23:19

Cred ca ati uitat "Surprize, surprize".
stefanmadalin
 
Mesaje: 1483
Membru din: 24 Feb 2012, 04:52

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde State » 22 Oct 2016, 23:23

Bunkane....imi pare rau pentru tine dar...esti in maracini.

N-ai scuza. La 800 de cutii, nu rupeai 2 ?

Am vazut ca si pe facebook esti cautat, tot cu restante..
Pacat Bunka!
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde petru71 » 22 Oct 2016, 23:24

stefanmadalin scrie:Sa mor de nu sunteti incredibili, atat tam-tam pentru 2 stupi, ce dracu nu puteti sa va intelegeti, faceti o amiabila si gata treaba. Doar sunteti oameni mari. :lol: :lol:
Hai ca se poate!! :D :mrgreen:


Om bun, nu-i vorba de lazi...dracu' sa-i ia de bani.
E vorba de principii...
Esti cinstit sau nu...despre asta e tam-tam-ul.
Sanatate !
petru71
 
Mesaje: 1791
Membru din: 17 Oct 2013, 18:12
Localitate: Tg. Mures 0744 757224

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde mausica » 22 Oct 2016, 23:31

petru71 scrie:
stefanmadalin scrie:Sa mor de nu sunteti incredibili, atat tam-tam pentru 2 stupi, ce dracu nu puteti sa va intelegeti, faceti o amiabila si gata treaba. Doar sunteti oameni mari. :lol: :lol:
Hai ca se poate!! :D :mrgreen:


Om bun, nu-i vorba de lazi...dracu' sa-i ia de bani.
E vorba de principii...
Esti cinstit sau nu...despre asta e tam-tam-ul.
Sanatate !

Perfect adevarat.
E o chestiune de principiu....de cuvantul tau de om.
Cum sa stai tu cu capu sus in fata oamenilor daca te ocupi cu cioace ?si mai vi cu asemenea scuze penibile ??
SI TOTUL PT 2 STUPI ...pffffff jalnic
Nimic nu e intamplator....totul se intampla cu un scop !!!
Avatar utilizator
mausica
 
Mesaje: 3522
Membru din: 18 Oct 2013, 14:59
Localitate: Baile Felix/Stei,Bihor

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde Beekeeping » 22 Oct 2016, 23:51

Am comandat acesti stupi din timp, nu sunt absurd. Bunka a spus ca e ocupat dar in 3 saptamani poate sa ii faca. Motiv pt care am si trimis banii in Mai. Sunt nascut in Iunie si am vrut sa imi fac un cadou. Nu a fost sa fie.
Motive cu nevasta gravida chiar nu tin (am trimis banii pe 9 Mai, suntem la finele lui Octombrie). Atata vreme cat imi trimiti poze cu stupi Delon pe care ii faci pentru altii dar pe ai mei nu ii faci, eu numesc asta teapa.

Imagine

Eu as fi vrut sa trec toata stupina pe Deloni, dar dupa acest episod chiar nu am cum.
Asa ca singura varianta acceptabila dupa atata amar de vreme este sa imi trimiti banii inapoi. Ce fel de barbat esti sa te ascuzi sub fusta nevestei ?

BUNKA scrie:Un mic amanunt si va las sa continuati...pagubitul nu a specificat ca la momentul cand a facut comanda, a insistat foarte mult sa ii fac si ca eu l-am avertizat ca nu stiu cand anume reusesc sa ii fac fiind prins cu altele mai mari. Acum vrea bani nu mai vrea lazi desi eu sunt dispus........
Beekeeping
 
Mesaje: 106
Membru din: 30 Apr 2012, 19:07
Localitate: Bucuresti

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde cristi_vidican » 23 Oct 2016, 07:31

@Beekeeping,
nu am înțeles până acum, a solicitat Bunka bani în avans?
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde filip » 23 Oct 2016, 08:44

Cand schimbi tipul de stup cu care lucrezi nu te arunci cu picioarele inainte sa ii schimbi pe toti.
Aici cumparatorul are dreptate cand spune ca vrea sa-i testeze.Anul acesta e un an ratat,chiar daca ar primi lazile maine.
Ori cel mai important test al lazii e cum ierneaza albina in tipul respectiv de lada.
Daca tamplarul face asemenea lazi ,nu poate invoca faptul ca e un altfel de model si solicita banii in avans sa nu ramana cu ei pe stoc.
Din punctul meu de vedere cumparatorul a facut partea lui,a platit.Tamplarul e neserios si el singur recunoaste in postare ca nu e primul caz ...........
Daca tamplarul nu a putut returna 361 de lei cine mai are incredere in el in viitor?
filip
 
Mesaje: 1262
Membru din: 24 Feb 2011, 18:15

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde Beekeeping » 23 Oct 2016, 09:25

@cristi_vidican, eu sunt om corect. Bunka nu a solicitat banii in avans. M-am oferit sa ii achit integral in avans in momentul in care mi-a promis ca va face cei 2 stupi in 3 saptamani, pana de ziua mea.

@filip, tipul asta de stupi nu e ceva special pentru Bunka, e ceva ce a promovat si aici si pe YouTube. E ceva ce foloseste chiar el in stupina proprie. Nu se punea problema sa ramana cu ei in de nefolosit daca eu m-as fi razgandit.
Beekeeping
 
Mesaje: 106
Membru din: 30 Apr 2012, 19:07
Localitate: Bucuresti

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde Shrek » 01 Noi 2016, 23:57

Domnu` keeping, nu mai zici nimic? Ai primit banii sau marfa? Ori....ati incheiat un acord de mediere? Hai ca tot suntem in campanie electorala. Poate il alegem drept cel mai....mare mincinos pe neica tamplaru`! Sa-i facem cata reclama de banii ceia daca tot il ... manca grija de forum.
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde teinegru64 » 02 Noi 2016, 02:00

Shrek scrie:Domnu` keeping, nu mai zici nimic? Ai primit banii sau marfa? Ori....ati incheiat un acord de mediere? Hai ca tot suntem in campanie electorala. Poate il alegem drept cel mai....mare mincinos pe neica tamplaru`! Sa-i facem cata reclama de banii ceia daca tot il ... manca grija de forum.

Si mai sunt vreo cateva zeci care manca la greu griji.Bunka e unic.
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde mausica » 02 Noi 2016, 09:58

teinegru64 scrie:Bunka e unic.

Asta asa e...s-a vazut in trecut.....s-a vazut si acum ;)
Nimic nu e intamplator....totul se intampla cu un scop !!!
Avatar utilizator
mausica
 
Mesaje: 3522
Membru din: 18 Oct 2013, 14:59
Localitate: Baile Felix/Stei,Bihor

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde jonny_it » 02 Noi 2016, 15:36

Stati linistiti, se intampla si la sume mai mari, 360 de lei este putin.
Eu inca nu am incasat 2520 de euro pentru niste regine. De prin iunie tot astept si sunt amanat de la o zi la alta.
Este vorba de un import de regine, totul achitat din banii mei. Interelegerea a fost sa primesc banii cand ajung reginele. Cand le-am livrat(personal) mi-a spus ca mai dureaza 1 maxim 2 saptamani si o sa am banii, am crezut. Si de atunci tot astept. Drumul pana la Bucuresti a fost pe banii mei si nu am cerut nimic in schimb.
Ce am castigat eu a fost pretul reginelor cumparate de mine, comanda a fost mare si am obtinut un pret putin mai bun, dar daca pun si drumul ies tot pe acolo.
Cand ai o casa in constructie si din calcule trebuie sa scazi 2520 euro nu e prea ok.
Eu cand nu am bani de investit stau in banca mea, nu cer la altii.

Nu o sa dau nume pentru ca nu am timp de discutii si cearta, doar va zic, aveti grija, uneori si cei mai de incredere oameni(mari apicultori cu stupi multi si utilaje) pot fi rai de plata.
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde Cristian IONITA » 02 Noi 2016, 15:50

era vorba accea cu "in vino veritas" ... bag de seaman ca nici expresia "in pecuniam veritas" nu ar fi departe de adevar

oricum Jonny ... tu esti simpatic sa te inscrii in corul "pagubitilor" .... eu tot astept de la tine onorarea comenzii de regine, cea ptr care nu mai raspundeai la mesaje si telefoane .... si asta acum cateva sezoane :)

Asa ca eu il rog pe cel care iti este dator sa nu-ti plateasca pana nu rezolvi tu restantele, nu doar fata de mine ci fata si de altii care au ramas cu comenzii neonorate, comenzi facute prin intermediul forumului bineinteles.


Ptr bunul mers al societatii (si cu atat mai mult al forumului) consider ca nu este constructiv protejarea neseriosilor ... indiferent ca este de buna sau rea credinta .... cei care nu-si respecta angajamentele merita "oprobriu public".
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4287
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde Shrek » 02 Noi 2016, 16:09

Si mai sunt vreo câteva zeci care manca la greu griji.Bunka e unic.[/quote]
Eh, nu este chiar unic! Mai sunt si altii in top 10! Dar el este la rand la.....moara! Așteaptă cata sa vezi câți ...`pescari` sunt in rândul apicultorilor. Asta e doar începutul.
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde teinegru64 » 02 Noi 2016, 16:59

Shrek scrie:Si mai sunt vreo câteva zeci care manca la greu griji.Bunka e unic.

Eh, nu este chiar unic! Mai sunt si altii in top 10! Dar el este la rand la.....moara! Așteaptă cata sa vezi câți ...`pescari` sunt in rândul apicultorilor. Asta e doar începutul.[/quote]
Facem pariu ca eu sunt inceputul? :lol: Na ca am scapato. :lol:
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64
 
Mesaje: 2459
Membru din: 08 Mar 2011, 13:06
Localitate: Vaslui

Re: Feriti-va de XXXX, este un partener neserios

Mesajde jonny_it » 02 Noi 2016, 17:32

Cristian IONITA scrie:era vorba accea cu "in vino veritas" ... bag de seaman ca nici expresia "in pecuniam veritas" nu ar fi departe de adevar

oricum Jonny ... tu esti simpatic sa te inscrii in corul "pagubitilor" .... eu tot astept de la tine onorarea comenzii de regine, cea ptr care nu mai raspundeai la mesaje si telefoane .... si asta acum cateva sezoane :)

Asa ca eu il rog pe cel care iti este dator sa nu-ti plateasca pana nu rezolvi tu restantele, nu doar fata de mine ci fata si de altii care au ramas cu comenzii neonorate, comenzi facute prin intermediul forumului bineinteles.


Ptr bunul mers al societatii (si cu atat mai mult al forumului) consider ca nu este constructiv protejarea neseriosilor ... indiferent ca este de buna sau rea credinta .... cei care nu-si respecta angajamentele merita "oprobriu public".


Tu nu ai platit nimic .. doar ai facut o comanda pe care eu nu am reusit sa o trimit. Mi-am cerut scuze si atunci imi mai cer odata. Toti facem greseli.
Este o mica diferenta intre situatii. ;)
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ZONA VERDE - STRANGERI DE MANA , RECONCILIERI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


cron